Rozstrzelana kadra U-19 reprezentacji Polski! Wysoka wygrana Polek w drugim meczu kontrolnym z reprezentacją Czech [fotorelacja]

0

W niedzielę (01.09) kobieca kadra U-19 w piłce nożnej rozegrała drugie spotkanie kontrolne z reprezentacją Czech. Polki zagrały zdecydowanie inne spotkanie, niż kilka dni temu w Grodkowie, gdzie przegrał 0:2. Rewanż na Stadionie Miejskim w Brzegu, był bardziej niż udany zawodniczki pokaźnie wygrały 7:0!

Polki już w 3. minucie wyszły na prowadzenie. Achcińska, zdecydowanie uderzyła z główki. To był początek, drogi do zwycięstwa z Czeszkami, kolejne trafienia należały do Kozak i Brzęczek. W 25. minucie podopieczne Palaton prowadziły już 3:0, a nie był to koniec strzelaniny w pierwszej połowie. Jej zawodniczki jeszcze dwukrotnie trafiły do bramki Czeszek, które były bezradne w obronie i bez pomysłu na grę w ataku. Pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 5:0.

W przerwie doszło do kilku zmian w ekipie gości. Trener Navratil postanowił wymienić trzy zawodniczki, co miało polepszyć grę jego zespołu. Po zmianie stron Polki bardzo szybko zdobyły kolejną bramkę. W 54. minucie do bramki strzeżonej przez Halikovą ponownie strzeliła Brzęczek, która wykorzystała sytuację w polu karnym oddając ładny strzał w kierunku prawego słupka. Ostatnie trafienie dla swojej drużyny zdobyła Bińkowska, która otrzymała piłkę z dośrodkowania od Żurek. Piłka trafiła wprost do zawodniczki, ta postanowiła uderzyć bez zawahania główką. Spotkanie zakończyło się 7:0. Reprezentantki kadry U-19 rozegrały zdecydowanie lepsze spotkanie niż w Grodkowie. Polki popisały się dobrą grą w obronie i ataku

Porównując te dwa spotkania dzisiaj byliśmy skuteczniejsi, w poprzednim mieliśmy osiem sytuacji bramkowych w tym cztery stuprocentowe, ale straciliśmy dwie bramki i było nam trudno w jakikolwiek sposób strzelić bramkę kontaktową. Czas się kończył i już nerwowo spoglądaliśmy na zegarki. Nie udało się doprowadzić do remisu. Mieliśmy dwa dni żeby wyczyścić głowy i dopracować pewne elementy tu trzeba przyznać, że mamy zupełnie nowy zespół i dużo nowych twarzy. Przygotowujemy się do kwalifikacji Mistrzostw Europy, które odbędą się w październiku w Polsce. Tak naprawdę spotkaliśmy się na zgrupowania pierwszy raz w takim składzie, pierwszy mecz w Grodkowie był testowy, musieliśmy zobaczyć jakie ustawienia personalne funkcjonują najlepiej i wyciągną wnioski – powiedziała Nina Patalon, trener kadru U-19 Kobiet.

Towarzyski mecz U-19 kobiet Polska – Czechy 7:0 (5:0)

Bramki: Achcińska 3 (głową), Kozak 9, Brzęczek 25, 54, Padilla Bidas 35, 44 (głową), Bieńkowska 87 (głową)

Polska: Oliwia Szperkowska – Oliwia Silny, Alicja Materek (46. Natalia Kulig), Wiktoria Zieniewicz, Kinga Kozak (75. Katarzyna Kałuża), Adriana Achcińska(k), Nikola Brzęczek (65. Paulina Filipczak), Zofia Buszewska (81. Zuzanna Radochońska), Klaudia Homa, Natalia Padilla Bidas, Paulina Tomasiak (46. Amelia Bińkowska). Trener Nina Patalon

Czechy: Adela Holikova (46. Nikola Bidlova) – Katerina Marcinkova, Aneta Pochmanova(k) (34. Simona Novotna), Barbora Polcarova (63. Radka Paulenova), Alene Peckova (46. Tereza Puskova), Jana Zufankova (46. Eliska Dvorakova), Teresa Licmanova (46. Denisa Neradova), Sara Kolorosova (63. Veronika Baumrukova), Anna Subrtova (46. Klara Cvrckova), Aneta Buryanova, Katerina Sramkova. Trener Jan Navratil