ZUS zaprasza na Tydzień Przedsiębiorcy w Brzegu

0
ZUS w Brzegu

Już 27. września (piątek), brzeski inspektorat ZUS przeprowadzi darmowe szkolenia i konsultacje. Ta specjalna oferta – w ramach Opolskiego Tygodnia Przedsiębiorcy – skierowana jest nie tylko do pracodawców, ale również do księgowych, kadrowych, menadżerów i pracowników, w tym cudzoziemców. Na darmowe konsultacje mogą też liczyć początkujący w biznesie oraz ci, którzy planują prowadzić działalność gospodarczą. Eksperci podczas spotkań objaśnią m.in., jakie korzyści wynikają z legalnego zatrudnienia oraz jak ZUS może pomóc w ustalaniu świadczeń krótkoterminowych.


– Zachęcamy pracodawców, by zapisywali się na szkolenia i seminaria. W tym roku proponujemy takie tematy jak legalność zatrudniania cudzoziemców i rozliczania za nich składek, ubezpieczenia unijne i poświadczanie formularzy A1 za polskich pracowników, czy współpracę z ZUS przy ustalaniu i wypłacie świadczeń krótkoterminowych. Podkreślimy też jakie uprawnienia ma pracodawca i ZUS przy kontrolowaniu zwolnień lekarskich – informuje Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie opolskim.

Brzeska edycja Tygodnia Przedsiębiorcy odbędzie się w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy przy ul. Armii Krajowej 32. Na bezpłatne szkolenia i konsultacje można się zapisywać pod nr tel. 77 404 01 00 lub za pośrednictwem e-maila: szkolenie.opole@zus.pl.