W sobotę cały Brzeg Biegał – od małego do dużego!

0

„Brzeg Biega – od małego do dużego” to kilka biegów, które w sobotę (28.09) odbyły się na Stadionie Miejskim w Brzegu. Wśród przygotowanych konkurencji znalazł się również bieg na orientacje.


Dzieci szkół podstawowych oraz dorośli rywalizowali w wielu biegach, które start i metę miały na stadionie, trasa biegu na orientację prowadziła przez Park Wolności. Zawodnicy oprócz umiejętności biegowych musieli wykazać się znajomością mapy. Dzieci szkół podstawowych rywalizowały w kilku kategoriach, pobiegli również dorośli. W Biegu Malucha dzieci ścigały się w 4 biegach, najmłodsi uczestnicy mieli niespełna dwa lata, najstarsi z kolei dziewięć lat,

W całej imprezie uczestniczy około pięćset biegaczy. My jesteśmy odpowiedzialni za kategorię Malucha, bierze w niej udział łącznie stu siedemdziesięciu najmłodszych biegaczy. Przygotowaliśmy cztery kategorie, wszyscy na mecie dostali medale za udział, zwycięzcy otrzymali medale z miejscami oraz nagrody ufundowane przez lokalne firmy. Wszyscy biorący udział w „Biegu Malucha” biorą również udział w losowaniu jednej z ufundowanych nagród, elektrycznej hulajnogi – powiedziała Małgorzata Soroczyńska ze szkoły Progres, jeden z organizatorów.

Przygotowaliśmy trasę dla najmłodszych biegaczy i tych starszych. Ogólnie wszyscy tutaj biorą udział w trzech dyscyplinach sportowych: „Bieg dla Malucha, „Bieg na orientację” dla młodzieży i dorosłych, który odbywał się w Paku Wolności oraz organizowany przez tradycyjnie przez MOSiR „Brzeską Milę” czyli bieg na odległość 1480 metrów w różnych kategoriach wiekowych. Ostatnim Kulminacyjnym biegiem, jest „Sztafeta Firm”, gdzie ośmioosobowe zespoły mają łącznie do pokonania osiemset metrów, wszyscy reprezentują różne firmy – dodaje Krzysztof Kulwicki, dyrektor MOSiR w Brzegu.

Mój syn reprezentował przedszkole Akademia Skrzata w kategorii cztery-pięć lat w „Biegu Malucha”. Ostatecznie zajął czwarte miejsce, jest to jego duży sukces. zwłaszcza że debiutował w biegu. Kibicowaliśmy mu całą rodziną, jest nas tutaj pięcioro więc była to radość dla całej rodziny i naszego małego zwycięzcy – opowiedziała nie kryjąc radości, Joanna mama Ksawerego.

Podczas imprezy prowadzona jest także zbiórka pieniędzy na leczenie Krzysia Ochmańskiego. Organizatorzy przygotowali również liczne licytacje i wiele innych atrakcji dla dzieci i młodzieży.