II Olimpiada Fryzjerska w Zespole Szkół Budowlanych [zdjęcia]

0
Reklama
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA

W środę (05.02.2018) w Zespole Szkół Budowlanych im. Księcia Jerzego II Piasta została zorganizowana druga edycja Wojewódzkiej Olimpiady Fryzjerskiej. Impreza była skierowana do adeptów fryzjerstwa ze szkół zawodowych oraz techników z całego województwa opolskiego.


Biorący udział w fryzjerskich igrzyskach zmagali się ze sobą w trzech konkurencjach. Uczniowie z Opolszczyzny rywalizowali między innymi w teście wiedzy teoretycznej „Omnibus Fryzjerski” oraz w najbardziej widowiskowej części – „Przygotować kreatywne uczesanie”, której tematem przewodnim w tym roku była fryzura na przyjęcie weselne.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA

Postanowiliśmy zorganizować Olimpiadę, ponieważ w naszej szkole od siedmiu lat szkolimy adeptów fryzjerstwa. Postanowiliśmy rozwijać zainteresowania i pasje naszych uczniów poprzez zorganizowanie konkursu i wprowadzenie elementów rywalizacji. Podczas pierwszej edycji, jak również tegorocznej, rywalizacja odbywała się w trzech konkurencjach. W kategorii „Omnibus Fryzjerski” sprawdzamy umiejętności manualne oraz wiedzę związaną z tym zawodem – zdradziła szczegóły Sandra Ludwig, nauczyciel ZSB w Brzegu.

Zwracamy szczególną uwagę na powstałe fryzury i zastosowaną technikę, nie mniej ważne są również stroje i makijaż. Obserwujemy, jakie rodzą się talenty, które będziemy oceniać. Przy długich włosach modne są obecnie wszystkie możliwe fryzury – koki, upięcia czy warkocze – powiedziała Iwona Klimek z jury.

Przygotowuję fryzurę ślubną dla panny młodej. Ta, którą postanowiłam stworzyć, nie jest najłatwiejsza w umodelowaniu, ale jej końcowy efekt wizualny należy do tych prostych. W szkole, a przede wszystkim w salonie „StaszewskiHairdesign” w Kluczborku, gdzie uczę się do przyszłego zawodu, wykonujemy dużo ćwiczeń. Zawsze chciałam wziąć udział w tego typu konkurencji, gdzie mogę spróbować swoich sił – opowiedziała Katrina Czech z ZS CKU w Kluczborku.

Tworzę upięcie. Jeszcze do końca nie wiem jakie, wszystko się rodzi w trakcie tworzenia. Już przed konkursem planowałyśmy co dokładnie powstanie, ale niestety coś nie wyszło po mojej myśli. Zapisałam się na Olimpiadę, ponieważ chcę sprawdzić swoje możliwości. Z fryzjerstwem łączę swoją przyszłość – dodała Patrycja Dudek z ZSM w Namysłowie.

Wyniki II Wojewódzkiej Olimpiady Fryzjerskiej:

Kategoria „WIEDZA TEORETYCZNA”:

 1.  Martyna Ludwig (CKZiU Strzelce Opolskie)
 2. Wiktoria Czaban (ZSB Brzeg)
 3.  Kamil Bomba (ZSZ Olesno)

Kategoria „UCZESANIE ŚLUBNE”:

 1.  Ilona Giza (ZSM Namysłów)
 2. Damian Lis (ZSB Brzeg)
 3.  Melania Zwadlo (ZSZ Opole)

Kategoria „OMNIBUS FRYZJERSKI”

 1.  Paulina Derkacz (ZSM Namysłów)
 2.  Paweł Siwak (CKZiU Prudnik) 
 3.  Anna Sprancel (ZSZ Opole)

KLASYFIKACJA OGÓLNA:

 1. Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu
 2. Zespół Szkół Mechanicznych im. Żołnierzy Września 1939r. z Namysłowa
 3. Zespół Szkół Budowlanych im. Księcia Jerzego II Piasta w Brzegu

W rywalizacji wzięło udział 30 uczniów fryzjerstwa z 8 szkół z terenu województwa opolskiego. Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z tego wydarzenia.

Reklama
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA