Poradnia Psychologiczno–Pedagogiczna w Brzegu zaprasza na Tydzień Promocji Zdrowia oraz Euroropejski Dzień Logopedy

0

Od 26 lutego do 4 marca br., w brzeskiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej odbędzie się cykl spotkań dotyczących tematyki związanej z szeroko rozumianym zdrowiem psychicznym dzieci. A już 6 marca poradnia zaprasza na Europejski Dzień Logopedy, który przede wszystkim adresowany jest do dzieci, które nie podjęły jeszcze edukacji przedszkolnej.


– Tydzień Promocji Zdrowia potrwa od środy (26.02) do czwartku (4.03), a celem wydarzenia jest propagowanie wiedzy o ważnych aspektach funkcjonowania dzieci i młodzieży wśród rodziców, opiekunów i nauczycieli. Podczas TPZ poruszana będzie m.in. tematyka depresji (w nawiązaniu do Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją, obchodzonego w Polsce 23. lutego), nałogowego korzystania z nowych technologii (w aspekcie zdrowia fizycznego i emocjonalnego), integracji sensorycznej – informuje Barbara Sadkowska. – Jakubów, dyrektor Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej w Brzegu.

Dwa dni po zakończeniu TPZ, czyli już 6 marca, w placówce odbędzie się Europejski Dzień Logopedy.

– Zainteresowani rodzice będą mogli skorzystać z diagnozy logopedycznej i neurologopedycznej oceniającej rozwój mowy dziecka oraz rozwój funkcji prymarnych, takich jak ssanie, połykanie, gryzienie, żucie. Specjaliści Poradni zaproponują zabawy stymulujące prawidłowy rozwój mowy i poinformują o wpływie wysokich technologii na rozwój poznawczy dziecka oraz na rozwój mowy – wyjaśnia Barbara Sadkowska – Jakubów.

Dodajmy, że zapisy do uczestnictwa w wydarzeniu przyjmowane są do 4 marca 2020 r., pod nr tel. 77-416-32-07.