Biedronka wprowadza nowe rozwiązania. Płyn dezynfekujący i chusteczki dla klientów, limit osób na terenie sklepu oraz skrócone godziny pracy

0
fot. materiały prasowe / Biedronka

Wyjątkowa sytuacja wymaga wyjątkowych działań. Biedronka zapowiada, że przygotuje dla swoich klientów nawilżone chusteczki przy kasach i płyn dezynfekujący w strefie wejścia. Kasjerzy otrzymają maseczki i jednorazowe rękawiczki, na podłogach w strefie kas pojawią się oznaczenia odstępu między klientami, a pracownicy ochrony zadbają o to, by na sali sprzedaży przebywało jednocześnie nie więcej osób niż jest przewidziane dla danego sklepu, w zależności od jego powierzchni. Biedronka skróci także godziny pracy sklepów w całym kraju od 8:00 do 20:00.


– Aby maksymalnie zatroszczyć się o jak największe bezpieczeństwo klientów i pracowników, zastosujemy nowe, konkretne rozwiązania. Warto jednak pamiętać, że odniosą one skutek tylko wtedy, gdy wszyscy będziemy się stosować do zasad bezpieczeństwa. Wierzymy, że wspólnie poradzimy sobie w tej nowej niełatwej sytuacji – mówi Paweł Stolecki, dyrektor operacyjny w sieci Biedronka.

Wszystkie zapowiedziane zmiany będą wdrażane indywidualnie w każdej placówce, nie później jednak niż do 23 marca.

– Jedną z pierwszych nowości w sklepach Biedronka będą nawilżane chusteczki Dada przy sklepowych kasach i podajniki z płynem dezynfekującym dla klientów w strefie wejścia. Ponieważ dostępność środków dezynfekujących jest ograniczona na rynku, podajniki będą wprowadzane do sieci stopniowo. Żeby ułatwić zachowanie odstępu między kupującymi, sklepy wprowadzą oznaczenie odległości 1 metra na podłogach w strefie kas. Pracownicy ochrony będą natomiast dbać o to, by na sali sprzedaży przebywało jednocześnie nie więcej osób niż jest przewidziane dla danego sklepu, w zależności od jego powierzchni – informuje biuro prasowe Biedronki.

Portugalska sieć sklepów zapewnia także, że przechodzi na pracę rotacyjną. Pracownicy zostaną podzieleni na dwie grupy, które w cyklu tygodniowym będą na zmianę wykonywać pracę w sklepie albo pozostaną w domu.

– „Takie rozwiązanie ma na celu zapewnienie większego bezpieczeństwa pracowników.
Sieć wprowadza także możliwość zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy tych zatrudnionych, którzy ukończyli 60 lat. Dzieje się tak, ponieważ zgodnie z doniesieniami służb medycznych znajdują się oni w grupie podwyższonego ryzyka. Pracownikom tym pensje będą wypłacane w normalnym wymiarze”.