Gazownia uruchomiła specjalny portal, na którym można załatwić sprawy związane z przyłączeniem do sieci

0
fot. materiały prasowe / psgaz

Polska Spółka Gazownictwa stworzyła dla swoich klientów nowe możliwości. Chodzi o zdalne załatwienie spraw związanych z przyłączeniem do sieci gazowej. Wniosek o określenie warunków i zawarcie umowy można już składać za pośrednictwem internetu na specjalnie przygotowanym portalu.


– Dzięki portalowi przyłączeniowemu wszyscy zainteresowani korzystaniem z gazu ziemnego będą mogli złożyć odpowiednie dokumenty z dowolnego miejsca i przez 24 godziny na dobę – informuje Katarzyna Grzyb, kierownik działu obsługi klienta Zakładu Gazowniczego w Opolu.

Innowacyjne rozwiązanie daje też możliwość kontrolowania przebiegu poszczególnych etapów procesu przyłączeniowego, m.in. za pomocą bezpłatnych powiadomień SMS lub e-mail. Na portalu będzie można między innymi: złożyć wniosek o określenie warunków i możliwości przyłączenia do sieci gazowej, złożyć wniosek o zawarcie umowy o przyłączenie, sprawdzić bieżące informacje o etapach i postępie pracy przyłączeniowych, a także uzyskać dokumenty końcowe oraz fakturę za przyłączenie.

Dodajmy, że wydawane przez PSG dokumenty będą akceptowane elektronicznie, czyli bez tradycyjnego podpisu. W każdej chwili będzie można je pobrać, wydrukować lub przesłać dalej. Jedynie zawarcie umowy o przyłączenie wymagało będzie tradycyjnej formy pisemnej.
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.psgaz.pl.