Raport MZ: 7049 zakażonych od początku epidemii, 117 nowych przypadków, w tym 16 na Opolszczyźnie

0
fot. archiwum / zdjęcie ilustracyjne

Resort zdrowia poinformował dziś (14.04) rano o nowych przypadkach zakażenia wirusem SARS-Cov-2. – „Mamy 117 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: wielkopolskiego (28), śląskiego (23), małopolskiego (16), opolskiego (16), podkarpackiego (9), podlaskiego (8), zachodniopomorskiego (6), lubelskiego (5), dolnośląskiego (4), lubuskiego (1), świętokrzyskiego (1)”.


Łącznie, w całej Polsce odnotowano do tej pory 7049 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 189 na Opolszczyźnie. W ciągu ostatnich kilkunastu godzin w naszym regionie potwierdzono 16 nowych zachorowań.

– „16 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w woj. opolskim. 6 dotyczy mieszkańców pow. opolskiego; 5 mieszkańców pow. kędzierzyńsko-kozielskiego oraz 3 z pow. głubczyckiego i 2 z pow. strzeleckiego” – informuje Biuro Wojewody Opolskiego.

Powiat opolski
To mieszkańcy ZOL w Ozimku. 6 kobiet, w tym 4 panie w wieku senioralnym oraz 2 w wieku średnim. Ich stan jest stabilny. Zakażenie poprzez transmisję lokalną.
Powiat kędzierzyńsko-kozielski
5 kobiet. Dwie w wieku senioralnym, pozostałe w wieku średnim. Stan wszystkich jest dobry, obecnie w kwarantannie domowej. Zakażenie poprzez transmisję lokalną.
Powiat głubczycki
Mężczyzna w wieku senioralnym, kobieta w wieku średnim i w sile wieku. Stan wszystkich jest dobry, obecnie w kwarantannie domowej. Zakażenie poprzez transmisję lokalną.
Powiat strzelecki
Kobieta oraz mężczyzna w wieku senioralnym. Stan zdrowia dobry, obecnie w kwarantannie domowej. Zakażenie poprzez transmisję lokalną.