Gmina Olszanka zaopatrzyła wszystkich potrzebujących uczniów w komputery i dostęp do internetu

0
olszanka szkoła

Obowiązek nauczania zdalnego jest bardzo dobrym rozwiązaniem na taki trudny czas jak obecna epidemia, ale niesie z sobą rozmaite utrudnienia. Jednym z nich jest brak odpowiedniego sprzętu oraz dostępu do internetu w domach uczniów. Gmina Olszanka poradziła sobie z tym problemem.

Część osób już wcześniej została wyposażona w komputery i oprogramowanie, ale zostały one wygospodarowane ze środków dyrektorów poszczególnych szkół działających na terenie gminy.

Gmina Olszanka – zaopatrzyła uczniów w niezbędny sprzęt

Ostatnie braki zostaną wypełnione dzięki laptopom, które właśnie dotarły do Olszanki. Jak mówi wójt gminy, Aneta Rabczewska, gmina otrzymała 38 komputerów i zaspokoją one całkowicie potrzeby.

– Do potrzebujących uczniów trafią nowe laptopy, wyposażone w niezbędne oprogramowanie, osprzęt oraz torby. Udało się nawet uporać z problemem dostępu do internetu. W naszej gminie, każdy uczeń może obecnie uczyć się zdalnie. Zarówno zapatrzenie w sprzęt i oprogramowanie, jak załatwienie dostępu do sieci internetowej przebiegły bardzo sprawnie – mówi wójt.

– Otrzymujemy też wiele sygnałów od rodziców, że zdalna nauka przebiega bezproblemowo i na wysokim poziomie. Rodzice są bardzo zadowoleni i twierdzą, że pod tym względem wypadamy dużo lepiej niż inne gminy – dodaje.

Gmina OLSZANKA