Droga dojazdowa na Osiedlu Tivoli w Brzegu zamieniła się w jezioro. Mieszkańcy odcięci od swoich posesji. Sytuacja jest opanowana tylko częściowo

0

Ostatnie obfite opady deszczu sprawiły, że droga dojazdowa na Osiedle Tivoli, biegnąca wzdłuż ogrodzenia Szkoły Podstawowej nr 8, znalazła się praktycznie całkowicie pod wodą. Mieszkańcy tego osiedla zostali odcięci od dojazdu do domów albo uwięzieni na posesjach.

Nieutwardzony odcinek drogi zamienił się w ogromną, całkowicie nieprzejezdną kałużę. Jak mówią ludzie mieszkający tam od początku, a więc od 3 lat, to nie jest nowa sytuacja, ale szczęśliwie w ostatnich latach, panowała susza.

Interweniowała ekipa Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji wraz ze strażą pożarną. Ponieważ w rejonie miejsca zalania nie było żadnej kanalizacji deszczowej, wodę opadową przetłoczono do kanalizacji sanitarnej. Tym samym przywrócono przejezdność drogi.

Mieszkańcy informują, że po działaniach PSP oraz PWiK sytuacja została opanowana na ul. Wiśniowej. Niestety problem występuje na pozostałych ulicach osiedla. Jest to wynikiem braku odpowiedniej infrastruktury.

Temat będziemy szczegółowo opisywać na łamach naszych mediów w poniedziałek.

Na poniższych zdjęciach stan na godzinę 19:15. Przejezdna i odwodniona jest ul. Wiśniowa. Pozostałe ulice Osiedla Tivoli wciąż są pod wodą.