ZSB im. Księcia Jerzego II Piasta w Brzegu z certyfikatem DKMS

0
Reklama

Zespół Szkół Budowlanych im. Księcia Jerzego II Piasta w Brzegu współpracuje z Fundacją DKMS od 2006 r. W tym roku otrzymaliśmy nagrodę za aktywną pomoc i wsparcie oraz zaangażowanie w organizację akcji #KOMÓRKOMANIA.

Tym samym mamy również „Pedagoga z życiem” którym jest oczywiście Tomasz Wypych, koordynator programu, nauczyciel katechezy w naszej szkole.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej

Współpraca ta polega na organizowaniu na terenie szkoły akacji informacyjno-edukacyjnej #KOMÓRKOMANIA,, połączonej z rejestracją potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych. Inicjatywa skierowana jest do wszystkich uczniów, ich rodziców oraz grona pedagogicznego. Intencją akcji jest budowanie odpowiedzialnego społeczeństwa obywatelskiego oraz uwrażliwienie młodzieży na problemy drugiego człowieka.

Organizując akcję #KOMÓRKOMANIA, szkoła ma realny wpływ na poprawę sytuacji Pacjentów zmagających się z nowotworami krwi na całym świecie. Rejestracja jako potencjalny Dawca przeznaczona jest dla osób pełnoletnich, ale nie pozostaje bez pozytywnego wpływu również na młodszych uczniów.

Rejestracji, pod egidą fundacji DKMS, dokonało już ponad 120 uczniów tej szkoły.

Reklama
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA