Szlachetna Paczka poszukuje lidera i wolontariuszy na brzeski rejon

0
fot. archiwum / brzeski zespół Szlachetnej Paczki 2019

Szlachetna Paczka już od 20 lat łączy potrzebujących z tymi, którzy chcą ich wesprzeć. Nie inaczej będzie w tym roku. Obecnie brzeska drużyna jest na etapie formowania, ale do finału akcji charytatywnej pozostało jeszcze trochę czasu.


– „Chcesz budować i zarządzić drużyną wolontariuszy? Chcesz współpracować z lokalnymi organizacjami i partnerami w Brzegu ? Jeśli odpowiedź brzmi: „tak”, to możesz już teraz zgłosić swoją kandydaturę” – zachęcają koordynatorzy akcji.

Zgłoszenia można wysyłać do 19.07.2020 r. w formie elektronicznej na stronie www.superw.pl. Jeśli ktoś ma ochotę pomóc osobom potrzebującym, albo po prostu poznać nowych ludzi i wspólnie zrobić coś dobrego, to może zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki. Zgłoszenia do takiej funkcji również można wysyłać poprzez stronę internetową.

Dodajmy, że Szlachetna Paczka jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce, a zasada działania akcji charytatywnej jest bardzo prosta: najpierw poszukuje się osób, które potrzebują pomocy, później przeprowadza się z nimi wywiad i weryfikuje ich potrzeby, a na końcu poszukuje osób wielkiego serca, firmy lub indywidualnego sponsora, który przygotuje dla rodziny paczkę z prezentami.

Potrzeby są różne, bo może to być zimowa odzież, artykuły edukacyjne dla dzieci, pralka, lodówka, czy naczynia kuchenne. Darczyńcy sami wybierają rodzinę, której chcą pomóc.