Utworzono Radę Biznesu przy KS „Olimpia” w Lewinie Brzeskim

0

Klub Sportowy „Olimpia” Lewin Brzeski to ważna organizacja sportowa w gminie. Szkoli dzieci i młodzież, a także posiada drużynę piłki nożnej, która w tym sezonie rozgrywa mecze w IV lidze. Niedawno, tj. w piątek 7. sierpnia utworzono Radę Biznesu, która działać będzie na rzecz rozwoju i wsparcia „Olimpii”.


– Burmistrz Lewina Brzeskiego informuje, iż w piątek 7 sierpnia br. na podstawie art. 31 Ustawy o Samorządzie gminnym z dnia 8 marca 1990r. oraz inicjatywy środowiska biznesu, utworzona została Rada Biznesu na rzecz wsparcia i rozwoju działalności KS „OLIMPIA” w Lewinie Brzeskim – czytamy w komunikacie Burmistrza Lewina Brzeskiego Artura Kotary.

Ścisłe współdziałanie samorządu, biznesu oraz Zarządu KS „OLIMPIA” ma na celu podniesienie jakości szkolenia młodzieży oraz awans do wyższej ligi rozgrywek w ramach OZPN-u. Współdziałanie w ramach Rady Biznesu ma charakter dobrowolny i polega w szczególności na: integracji środowiska samorządowego, biznesu i sportu; planowaniu strategicznym rozwoju klubu; dzieleniem się spostrzeżeniami nt. szkolenia dzieci, młodzieży i seniorów. Dodatkowo to także możliwość dobrowolnego, comiesięcznego wsparcia i wpłat na rzecz KS OLIMPIA w Lewinie Brzeskim; pomocy w zdobywaniu nowych sponsorów, ale też sprawozdawczości w celu transparencji wydatków i wnoszenia wkładu niepieniężnego.

– Efektem działań podejmowanych przez Radę Biznesu winien być dalszy rozwój KS „OLIMPIA”, poprzez podnoszenie jakości szkolenia oraz awansowanie i utrzymanie w wyższej klasie rozgrywek – kończą autorzy urzędowego komunikatu.