Podsumowanie 4. ligi. Skorogoszcz, Starowice i Olimpia znów zapunktowały!

0

Dwie kolejki bez porażki mają za sobą wszystkie czwartoligowe drużyny z powiatu brzeskiego. Tym razem wygrał jedynie LZS Skorogoszcz, a pozostałe dwie ekipy zremisowały 2-2.

18. kolejka 4. ligi najbardziej udała się drużynie ze Skorogoszczy. Wygrana może cieszyć podwójnie, ponieważ pokonała ona zespół z czołówki i to niemałym wynikiem. Wpakowali bowiem aż cztery gole Po-Ra-Wiu Większyce, nie tracąc przy tym żadnego.
Goście z Większyc nie mieli w tym meczu zbyt wielu argumentów, za to nasz LZS od samego początku coraz mocniej dociskał ich do ziemi. Wynik w 30. minucie otworzył Kamil Tramsz, a drugiego gola po przerwie zdobył Przemysław Tramsz.
Miejscowi nie poprzestali na tym i w 80. minucie na listę strzelców wpisał się też Jarosław Witkowski, który dobijając po koledze dobił również rywali. Po kilku minutach na 4-0 trafił Mateusz Chruściel.

Po osiemnastu kolejkach LZS Skorogoszcz zajmuje 11. miejsce. Jest więc niemalże idealnie w samym środku tabeli. Jednak z 23 punktami na kocie bliżej mu do dolnej części stawki niż do górnej.
Mniej optymistycznie kształtowało się domowe spotkanie LZS-u Starowice Dolne. W 20. minucie stracił bowiem pierwszego gola, a tuż przed zejściem do szatni drugiego. Kolejną odsłonę zaczynali więc z koniecznością odrabiania strat.
Między obiema połowami mogło zapowiadać się na sensację, to w drugiej z nich starowiczanie dołożyli wszelkich starań, żeby wydrzeć rywalom przynajmniej punkt. W 62. minucie do gogolińskiej bramki trafił Bartłomiej Rakowski, a 10 minut przed końcem meczu do remisu doprowadził Mateus da Gama.

Remisując podopieczni Jakuba Reila spadli z 2. miejsca na 3. Wyprzedził ich Agroplon Głuszyna, który ma teraz o 2 „oczka” więcej niż starowiczanie. Ci z kolei tracą ich 9 do liderującego Ruchu Zdzieszowice.
Trzecia z naszych ekip, czyli Olimpia Lewin Brzeski również zremisowała 2-2. Jednak w przeciwieństwie do tego, co działo się w Starowicach Dolnych, grająca w Namysłowie Olimpia wymieniała się z rywalem gola za gola.
W 8. minucie lewinianie stracili bramkę, ale 10 minut później stratę odrobił Przemysław Pierzga. Podobnie było po przerwie, ale gole padły w większym odstępie czasowym. Start Namysłów wyszedł na prowadzenie w 52. minucie i wygrywał aż do 86. minuty, kiedy to wynik zamknął Wojciech Chaszczewski.

Piętnasty punkt, który zasilił konto lewinian, pozwolił im wyprzedzić GKS Głuchołazy i awansować z 19. na 18. miejsce. Za Olimpią plasują się również dwudziesta Fortuna Głogówek (12 pkt.), dwudziesty pierwszy LZS Walce (10 pkt.) i ostatnia Pogoń Prudnik (8 pkt.).

Do końca rundy jesiennej zostały już tylko trzy kolejki, a bardzo ciekawie może być w najbliższej. W sobotę (14 listopada) o godz. 13.00 czekają nas bowiem derby gminy Lewin Brzeski. Olimpia ugości w nich LZS Skorogoszcz. Pół godziny później w Ozimku rozpocznie się również mecz LZS-u Starowice Dolne z miejscową Małąpanwią.

LZS Skorogoszcz – Po-Ra-Wie Większyce 4-0 (1-0)

Bramki: Kamil Tramsz, Przemysław Tramsz, Jarosław Witkowski, Mateusz Chruściel.
Skorogoszcz: Lach – Ogórek, K. Stupak, Janeczek, Grabas, P. Tramsz, Klimczak (77. Stawecki), Aniszewski (88. Rożnowicz), K. Tramsz, Chruściel, Witkowski (85. Hryniewicz). Trener: Marcin Feć.
Żółte kartki: Janeczek, Witkowski, P. Tramsz.
Sędziował: Mirosław Zapotoczny (Krapkowice).

Start Namysłów – Olimpia Lewin Brzeski 2-2 (1-1)

Bramki: Przemysław Pierzga, Wojciech Chaszczewski.
Olimpia: Czarnik – Jankowski, Antkowiak (70. Taraciński), Adasik, Tomaszewski, Mendak, Pierzga (65. Cruz), Dykus (70. Chaszczewski), Salak (70. Kucharski), Michalak, Żegalski (70. Fabiszewski). Trener: Marcin Raczkowski.