Na żwirowni w Lewinie Brzeskim powstaje rybaczówka. Strażnice OSP na ukończeniu

0
fot. UM w Lewinie Brzeskim

Trwa budowa budynku administracyjno-technicznego dla straży rybackiej. Prace są zaawansowane w 45%. Obiekt powstaje na terenie lewińskiej żwirowni. Wartość inwestycji, to ponad 486 tys. złotych.


– Właśnie zostały osadzone okna, dzisiaj rozpoczęliśmy tynkowanie ścian zewnętrznych, gotowa jest konstrukcja dachu, lada moment będziemy układać pokrycie dachowe. Widać, że praca na budowie idzie sprawnie i profesjonalnie, z czego jestem zadowolony. Budowa rybaczówki to jedna z kilku równolegle realizowanych przez nasz organ inwestycji – informuje Artur Kotara, burmistrz Lewina Brzeskiego.

Dodajmy, że na ukończeniu jest również termomodernizacja dwóch strażnic Ochotniczych Straży Pożarnych w Lewinie Brzeskim i Skorogoszczy. Aktualnie trwają prace instalatorskie i wykończeniowe.

Nowe okna, drzwi, bramy garażowe, wymiana i modernizacja systemów centralnego ogrzewania, wymiana źródeł ciepła, instalacje energooszczędnego oświetlenia LED, a także ocieplenie ścian zewnętrznych i stropodachu. To tylko niektóre prace jakie zostały już wykonane. Łączny koszt termomodernizacji jednostek OSP w Lewinie Brzeskim i Skorogoszczy wyniesie 738 tys. zł.