Brzeskie Muzeum otwarte dla zwiedzających zaprasza od obejrzenia „Strefy Kultury” i wyjątkowej wystawy

0
fot. archiwum / zdjęcie poglądowe

W Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu zobaczyć można wystawę, pn. „Ceramiczne fascynacje”, której autorką jest Jolanta Kasińska. Niedawno w Zamku nagrano jeden z odcinków programu TVP3 Opole, pn. „Strefa Kultury”. W programie tym opowiadano właśnie o wystawie J. Kasińskiej, którą można zwiedzać nie tylko na ekranie telewizora, ale także – w ślad za zmianą obostrzeń – osobiście w siedzibie Muzeum.


– „Z artystami szczególnie warto rozmawiać. Warto ich słuchać. Co mają do powiedzenia o swojej twórczości. O tajemnicy życia, którą poprzez twórczość zgłębiają. „Dzieło musi mówić” – powiada nasza Artystka (Jolanta Kasińska – od red.). I rzeczywiście, dzieła Jolanty Kasińskiej, autorki prezentowanej u nas wystawy „Ceramiczne fascynacje”, mówią, każda z jej prac to jakby cała opowieść. Pełna znaków, symboliki odwołującej się do najważniejszych problemów egzystencjalnych, stanowiących o kondycji człowieka. (…)” – czytamy na stronie internetowej brzeskiego Muzeum (www.zamek.brzeg.pl).

Artystka opowiadała o swojej ekspozycji w trakcie nagrania programu „Strefa kultury” realizowanego przez TVP 3 Opole. W odcinku, który zostanie wyemitowany 9. lutego o godz. 19:10, wysłuchać będzie można całej rozmowy, a także nieco bliżej poznać szczegóły dotyczące wystawionych dzieł. Z Jolantą Kasińską rozmawiała redaktor Anna Święcicka. Kuratorką wystawy „Ceramiczne fascynacje” jest kustosz Anna Techmańska.|

Dodajmy, że wystawę można zwiedzać osobiście w siedzibie brzeskiego Zamku. Muzeum – po pandemicznej przerwie – znów czynne jest dla zwiedzających (od 2. lutego). Wciąż jednak obowiązuje reżim sanitarny.

– (…) Zapraszamy Państwa na zwiedzanie Zamku i nabywanie pamiątek w zamkowej kasie już od wtorku, 2 lutego. Zasady zwiedzania pozostają bez zmian, a także godziny otwarcia Muzeum. Zapraszamy zatem od wtorku do niedzieli w godz. 10.00 do 17.00, ostatnie wejście o godz. 16.00. Ceny biletów są na zamek.brzeg.pl w zakładce dla zwiedzających lub na bip.zamek.brzeg.pl. Do zobaczenia! – czytamy w komunikacie Muzeum Piastów Śląskich.