Zespół Szkół Budowlanych wziął udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym

0
Reklama
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA

Między innymi lekcje na temat plagiatu były przedmiotem rozmów w ramach projektu edukacyjnego pn. „Zaproś mnie na swoją lekcję”. Bo właśnie na zdalne nauczanie dr Joannę Zator – Skórską zaprosili nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu.


  • „Projekt umożliwia spotkania z nauczycielami i wykładowcami, którzy w formie wymiany wzbogacają treści programowe podczas lekcji online. Uczniowie ZSB dowiedzieli się m.in. na czym polega plagiat i kiedy do niego dochodzi. Zajęcia w naszej szkole poprowadziła dr Joanna Zator – Skórska, nauczyciel, wykładowca i architekt w jednej osobie” – informuje Monika Wojciechowska z ZSB w Brzegu.

Co istotne, uczniowie mieli także okazję do zadawania dodatkowych pytań, a odpowiedzi rozwiewały ich wątpliwości.

  • „Żeby być ciekawym życia, musimy być ciekawi świata, zjawisk, musimy być dociekliwi, łączyć i kojarzyć fakty. Wspaniałą ideą w życiu jest założenie „pomysłownika”, w którym zapisujemy swoje refleksje, pomysły, złote myśli. Ważne jest otworzenie się na świat, współpraca, szacunek do różnorodności” – mówiła dr Joanna Zator – Skórska podczas spotkań z uczniami.

Dodajmy, że pomysł na ogólnopolską, oddolną inicjatywę nauczycieli o nazwie „Zaproś mnie na swoja lekcję” powstał we współpracy dwóch nauczycielek: Magdaleny Krajewskiej z Zespołu Szkół Oświatowych z Tuczna oraz Irminy Żarskiej z Prywatnej Szkoły Podstawowej im. T. Halika w Redzie.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA

Tak łączą się nauczyciele z całej Polski. Ale nie tylko, bo można np. odwiedzić szkołę polonijną w Madrycie. W trakcie nauczania zdalnego można zwiedzać miasta, zapraszając przewodników, dowiedzieć się o pracy ratowników medycznych, psychologa czy też archeologa.

  • Cieszymy się, że jesteśmy w grupie ponad 7 tys. członków społeczności tego projektu. A zasady udziału są bardzo proste, wstawiamy posty w grupie „Zaproś nas na swoją lekcję” informujące o tym, jaką lekcję możemy zaproponować, a także relację z lekcji które się odbyły” – podsumowuje Monika Wojciechowska z ZSB w Brzegu.
Reklama
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA