Brzeżanin potrzebuje finansowego wsparcia na protezę podudzia. Trwa charytatywna zbiórka

0

8 lat temu Daniel był zwyczajnym nastolatkiem z marzeniami i perspektywami na przyszłość. Zaraz po skończeniu szkoły rozpoczął swoją pierwszą pracę, która miała być tylko przystankiem do wykonywania w przyszłości wyuczonego fachu w zawodzie blacharza samochodowego. Młody brzeżanin cieszył się, że powoli wkracza w dorosłe życie, ale nagle wszystko się zmieniło. Wypadek doprowadził do amputacji podudzia.


  • „W pierwszych dniach swojej pierwszej pracy, w zakładzie segregacji odpadów wtórnych, wciągnęła mnie zgniatarka miażdżąc obie nogi. Jedną udało się uratować po wielu operacjach, ale niestety drugą lekarze musieli amputować. 5 października 2013 roku… ten dzień zapamiętam na zawsze. Tego dnia straciłem wszystkie nadzieje i marzenia. W wieku 20 lat zakończyłem swoje beztroskie życie i zacząłem walkę z systemem, zakładem pracy, swoimi słabościami i każdym dniem, z którym przyszło mi się zmierzyć” – opisuje dziś 28-letni Daniel.

Brzeżanin wyjechał ze szpitala na wózku inwalidzkim. Jak przyznaje – nie zamierzał się nad sobą użalać ,ale zwyczajnie nie wiedział, co czeka go dalej. Sprawa w sądzie z zakładem pracy wciąż się nie zakończyła. Renty nie otrzymuje, bo lekarz orzecznik uważa, że jest zdolny do pracy, a w ostatnim czasie złamała się już druga jego proteza.

  • „Od kilku tygodni prawie wcale nie wychodzę z domu. Koszt nowej protezy to około 30 tysięcy złotych. Nie jestem w stanie uzbierać samodzielnie takiej kwoty, dlatego proszę o pomoc. Mieszkam z mamą, która mnie utrzymuje, ponieważ nie otrzymuję żadnej renty z ZUS-u. Zgodnie z decyzją lekarza orzecznika jestem zdolny do pracy. Najlepsze lata mojej młodości już straciłem i wiem, że nigdy nie będę jak moi rówieśnicy, ale nie tracę nadziei na resztę życia. Chcę tylko uzbierać na nową protezę podudzia. Będę bardzo wdzięczny za każdą okazaną pomoc” – mówi Daniel Zając.

Na platformie zrzutka.pl trwa charytatywna zbiórka pieniędzy >>>TUTAJ<<<. Dobrowolnej wpłaty można również dokonać tradycyjnym przelewem bankowym:

Odbiorca: Zrzutka.pl sp. z o. o., al. Karkonoska 59, 53-015 Wrocław
Nr konta: 93175013126880758143186045
Tytuł wpłaty: Proteza podudzia