„Georgianum 2022” – Zespół Szkół Budowlanych zaprasza do udziału

0
Reklama
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA

„Georgianum” to tradycyjne święto brzeskich uczniów, a także święto patrona Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu. W tym roku, po pandemicznej przerwie, wróci na dziedziniec Zamku Piastów Śląskich i odbędzie się w poniedziałek (30.05) o godz. 9:00. Połączone będzie z akcją „Drzwi Otwarte” szkoły.


Do udziału w wydarzeniu zapraszani są uczniowie, w tym przede wszystkim uczniowie klas ósmych wraz z rodzicami, nauczycielami. Jak czytamy na stronie internetowej ZSB w Brzegu: – „Georgianum to święto patrona szkoły, które jest doskonałą okazją do poczucia przynależności, integracji i prezentacji talentów. Uroczystość ta organizowana jest na wzór studenckich żakinad. Młodzież w przepięknych strojach epokowych uda się w pochodzie do Zamku Piastów Śląskich w Brzegu, gdzie wraz z kolegami i koleżankami szkół podstawowych uczestniczyć będzie w różnych konkurencjach. Przygotowany program przez młodzież i nauczycieli to tradycja, która trawa już od 30 lat w naszej szkole, z przerwą niestety na czas pandemii”.

Dodajmy, że uroczystość przez dwa lata nie odbywała się przez obostrzenia pandemiczne. Organizatorzy jednak, zapewniają, że wspaniałych atrakcji nie zabraknie, a „Georgianum” zostanie zrealizowane z wielką starannością.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
  • „Po dwóch latach nieorganizowania uroczystości, wracamy z wielką werwą i kreatywnością, mając nadzieję, że wszystko uda się nam zrealizować. W programie znalazły się liczne konkurencje, pokazy, prezentacje oferty naszej szkoły, a w międzyczasie występy artystyczne uczniów. Podczas naszego wyjątkowego święta zaprezentuje się również Akademia Wojsk Logistycznych z Wrocławia, a także Zespół Szkół Medycznych z Brzegu. Nikogo głodnego nie wypuścimy, zapraszamy także na grilla oraz słodkości. Po raz pierwszy organizujemy również bieg sztafetowy im. Szymona Drekslera” – informuje ZSB w Brzegu na swojej stronie internetowej.

Przypomnijmy, że „Georgianum” odbędzie się już 30.05.2022 w Zamku Piastów Śląskich. Start o godz. 9:00. Wydarzenie honorowym patronatem objęli: Marszałek Województwa Opolskiego, Wojewoda Opolski, Burmistrz Brzegu oraz Starosty Powiatu Brzeskiego.

  • „Tak wielkie wydarzenie, które wyróżnia naszą szkołę i jest jedynym powrotem do świętowania imienin patrona szkoły Jerzego II Piasta słynnego budowniczego, założyciela Piastowskiego Gimnazjum będziemy świętować również z wojewódzkimi i lokalnymi mediami” – podsumowują przedstawiciele ZSB w Brzegu.

    Sponsorami strategicznymi „Georgianum” są: Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK”, Produkcja Handel Usługi Victoria Jaworski Kaczan Raciborski, „Jarząbek” Sp.j. Usługi Brukarskie. Pozostali sponsorzy to: BIMS – Hurtownia Instalacyjna w Stanowicach, Bank Spółdzielczy w Brzegu, El-Sol Instalacje Robert Szlachcikowski w Lubszy, P.H.U. „Smak” s.c. w Brzegu Katarzyna Sawicka Paweł Sawicki, Ośrodek Szkolenia Kierowców „Strażak” – Łukasz Rzepka, Piekarnia-Cukiernia B. J. Cuper, Akademia Fryzjerska Rafał Wiewióra Salon Expert L’ Oreal, Radjax Radosław Podgórski, Jacek Szczurkowski Spółka Jawna, Inet-System – części komputerowe Grzegorz Chrzanowski, NCS Noise Control System Michał Markowski, Pw Chembud Krystian Sikora – BCNB Brzeskie Centrum Narzędziowo-Budowlane.

    Panorama Powiatu i portal Brzeg24.pl objęły wydarzenie patronatem medialnym.
Reklama
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA