ZSB w Brzegu zaprasza na obchody Dnia Dawcy Szpiku

0
Reklama
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA

7 grudnia (środa) w Zespole Szkół Budowlanych w Brzegu odbędzie się Dzień Dawcy Szpiku i rejestracja do bazy potencjalnych dawców szpiku. Akcja organizowana jest z DKMS. Zapraszamy wszystkie osoby, które chcą  pomóc –  do ZSB w Brzegu przy ul. Kamiennej 3 w godzinach od 9:00 do 16:00.


Rejestracja trwa kilka minut. Wystarczy wypełnić krótki formularz i pobrać wymaz z wewnętrznej strony policzka. Następnie próbki zostaną zbadane, a po ok. 2/3 miesiącach rejestracja zakończy się wpisaniem do bazy potencjalnych dawców szpiku.

Pobranie wymazu nic nie kosztuje, a pomóc może osobom, dla których przeszczep jest jedyną szansą na powrót do zdrowia.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej

W Polsce co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Im więcej osób będzie zarejestrowanych, tym większa szansa dla osób chorych na białaczkę i inne choroby układu krwiotwórczego na znalezienie zgodnego genetycznie dawcy niespokrewnionego. Rejestrując się, zwiększasz szansę na uratowanie komuś życia.

Kto może zostać dawcą? Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Rejestracja zajmuje tylko chwilę i polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.

Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL

Zapraszamy

Monika Wojciechowska
Pedagog szkolny
Zespół Szkół Budowlanych im. Księcia Jerzego II Piasta w Brzegu

Reklama
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA