Bawili się na Georgianum

0
Reklama
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA

Piękna słoneczna pogoda, tłum rozbawionej młodzieży, znakomite humory, tradycyjnie nienaganna oprawa i organizacja towarzyszyły wielkiemu świętu brzeskich uczniów – Georgianum 2009 Piękna słoneczna pogoda, tłum rozbawionej młodzieży, znakomite humory, tradycyjnie nienaganna oprawa i organizacja towarzyszyły wielkiemu świętu brzeskich uczniów – Georgianum 2009, które odbyło się na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu 2 VI br. Organizatorem imprezy był naturalnie Zespół Szkół Budowlanych noszący imię Księcia Jerzego II Piasta. Gości – wśród których byli m.in. Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański, Naczelnik Wydziału Oświaty Mieczysław Gieża, Przedstawiciele Kuratorium w Opolu: Wiesława Andros i Rafał Rippel, przewodniczący Rady Miasta Mariusz Grochowski, Kanclerz WSHE Stanisław Widocki, przewodniczący Komisji Oświaty Rady Powiatu Tomasz Komarnicki i członek Zarządu Powiatu Andrzej Kostrzewa – powitała dyrektor ZSB Monika Jurek.
Zabawa była wspaniała, dużo śmiechu wywołała konkurencja pn. „Mini lista przebojów” (wygrał ją Zespół Szkół Budowlanych) i zbiorowa skakanka – gdzie prowadził Zespół Szkół Ekonomicznych. W zorganizowanym 30 V biegu najlepsi okazali się exequo ZSE i ZSB, w strzelaniu z łuku przodował ZSB, a najbardziej pomysłowy strój renesansowy zaprezentował Zespół Szkół Rolniczych CKP z Grodkowa, najpiękniej rysowali uczniowie z II LO w Brzegu, a w przeciąganiu liny przodował ZSB. Ostatecznie zwycięzcą wszystkich konkurencji okazał się Zespół Szkół Budowlanych, który otrzymał z rąk fundatora, czyli starosty Maciej Stefańskiego – miniwieżę, laureatem II miejsca i nagrody ufundowanej przez Kanclerza WSHE był Zespół Szkół Zawodowych nr 1, a nagrodę Burmistrza Brzegu otrzymał Zespół Szkół Ekonomicznych. Pozostałe miejsca zajęli: II LO z Brzegu, I LO z Brzegu, ZSR CKP z Grodkowa i LO z Grodkowa.
Przewodniczącą Komisji Konkursowej była Wiesława Szczepaniak, a za całą organizacje imprezy odpowiadały nauczycielki ZSB Iwona Strona – Muszczyńska i Beata Jakieniuk – opiekun Samorządu Szkolnego.
Oczywiście, jak co roku, nie zawiedli sponsorzy. Oprócz wymienionego już Starostwa Powiatowego w Brzegu, Urzędu Miasta w Brzegu i Wyższej Szkoły Humanistyczno – Ekonomicznej imprezę wsparli PWC „Odra”, cukiernia „Agusia” i cukiernia p. Szatanika. Gościny udzielił młodzieży dyrektor Muzeum Piastów Śląskich Paweł Kozerski.
Tę barwną i bogatą w historyczne stroje imprezę mieli też okazję podziwiać uczniowie i nauczyciele szkoły BBS z Kusel, która jest niemieckim partnerem Zespołu Szkół Budowlanych.
Zmagania uczniów szkół ponadgimnazjalnych uświetnili swoją obecnością uczniowie z PSP nr 3 ubrani w stroje renesansowych halabardników oraz Zespół Trębaczy z Państwowej Szkoły Muzycznej w Brzegu.

Rzecznik Prasowy Starosty

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
Reklama
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA