Najlepszy mechanik pojazdów samochodowych na Opolszczyźnie – Wojtek Bednarz

0
fot. OHP
Reklama
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA

Wojtek Bednarz jest najlepszym mechanikiem pojazdów samochodowych na Opolszczyźnie, to już fakt! Zdobył ten tytuł podczas Wojewódzkiego konkursu „Sprawny w zawodzie – mechanik pojazdów samochodowych 2023”


Praktyczna część konkursu odbyła się 25 kwietnia w Centrum Kształcenia Zawodowego w Kędzierzynie – Koźlu. Wojtek jest uczeniem klasy 3 BB Szkoły Branżowej w zawodzie mechanik samochodowy, zajęcia praktyczne odbywa w PKS Brzeg.

Konkurs, do którego zgłoszono Wojtka przez Hufiec Pracy w Brzegu (Wojtek jest uczestnikiem zajęć) składał się ze z części teoretycznej oraz praktycznej. Do części praktycznej przystąpiło 10 uczestników z Hufców Pracy z opolskiego. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test wielokrotnego wyboru składający się z 30 pytań.

Najlepszym w części teoretycznej okazał się Piotr Kaziczka z Hufca Pracy w Brzegu i uczeń ZSB w Brzegu, Wojciech Bednarz oraz Dominik Wujek. Wszyscy uczniowie ZSB w Brzegu i uczestnicy Hufca Pracy w Brzegu.

Ostatecznie do części praktycznej przystąpiło trzech uczestników, którzy wykazali się największą umiejętnością obsługi technicznej pojazdów.

Warto dodać, że zadania w obu częściach konkursu opracował Aleksander Sokołowski, nauczyciel CKZ w Kędzierzynie – Koźlu, egzaminator OKE, przewodniczący komisji konkursowej.

Największe zdolności praktyczne i teoretyczne zdobył nasz uczeń Wojciech Bednarz zdobywając I miejsce, a Dominik Wujek trzecie miejsce. Gratulujemy naszym uczniom takiego sukcesu! Wiadomo mechanik pojazdów samochodowych ma bardzo duży poziom w naszej szkole i u naszych pracodawców. Gratulujemy!

Celem konkursu było sprawdzenie poziomu przygotowania uczestników do zewnętrznych egzaminów kwalifikacyjnych oraz wyłonienie reprezentanta Opolskiej Wojewódzkiej Komendy OHP do ogólnopolskiego konkursu w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych. Konkurs odbędzie się od 16 – 19 maja 2023 w CKiW w Gołdapi.

Wojtek! Trzymamy kciuki! Ogromnie gratulujemy i wierzymy, że pokonasz wszystkich, zdobywając najwyższą nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie, bo, kto, jeśli nie Ty!

źródło i zdjęcia – https://ohp.pl/aktualnosci/komenda-opolskie/najlepszy-mechanik-pojazdow-samochodowych-na-opolszczyznie

Reklama
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA