Wyjątkowe święto patrona ZSB w Brzegu – Georgianum

0
Reklama

W tym roku przypada wyjątkowa rocznica – 500 lat od urodzin patrona Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu – Księcia Jerzego II Piasta. Z tej okazji, na dziedzińcu Zamku Piastów Śląskich odbędzie się święto brzeskich żaków – Georgianum.

Nie wypada byśmy nie świętowali tak zacnych urodzin księcia, który patronuje naszej szkole od października 1990 r. – podkreśla Monika Wojciechowska, pedagog szkolny w ZSB w Brzegu w komunikacie przesłanym do naszej redakcji.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej

16 czerwca – tradycyjnie wyruszymy w barwnym pochodzie ze szkoły na zamkowy dziedziniec. Renesansowy charakter święta rozpoczniemy od poloneza zatańczonego w stylowych strojach, które są wizytówką naszej szkoły. – informuje ZSB.

Po części oficjalnej uczniowie brzeskich szkół ponadpodstawowych przystąpią do rywalizacji w kilku konkurencjach sportowych. A jest o co walczyć – nagrody ufundowane przez Andrzeja Bułę – Marszałka Województwa Opolskiego, Jacka Monkiewicza – Starostę Powiatu Brzeskiego oraz Piotra Jarząbka – są bardzo cenne.

Dodajmy, że w tym roku przyda 500. rocznica urodzin jednego z najwybitniejszych książąt piastowskich, zwanego wielkim budowniczym – księcia Jerzego II Piasta. Tak wielkiemu wydarzeniu, o którym można przeczytać na stronie Zamku Piastów Śląskich patronują: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałek Województwa Opolskiego, Starosta Powiatu Brzeskiego, a także Rektor Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Brzegu.

W tym roku  Georgianum wsparły firmy: Brukarstwo Odwadnianie Terenu i Roboty Bitumiczne „JARZĄBEK” Sp. Jawna, Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „DACHY Z BLACHY”, Kaufland Polska, a także Opolskie Centrum Szkolenia Kierowców STRAŻAK oddział Brzeg.

Reklama
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA