Rezydencja Schaffgotschów w Kopicach znowu otwarta dla zwiedzających

0

W minioną sobotę odbyły się Trzecie Kopickie Spotkania Pałacowe. Był to doskonały moment do odwiedzenia i wejścia na tereny pałacowe jak i mauzoleum rodziny Schaffgotschów. Głównym wydarzeniem było poświęcenie cudownie ocalałej figury św. Jadwigi Śląskiej. Którą koncelebrował emerytowany ordynariusz gliwicki ks. Biskup Jan Kopiec. Figura ta ma zostać umiejscowiona w grobowcu odrestaurowanym Schaffgotschów.


Frekwencja Trzecich Kopickich Spotkań Pałacowych, przekroczyła liczbę tysiąca uczestników. A gościem specjalnym był znany autor książek i dziennikarz Maciej Siembieda. Należy wyróżnić, wspaniały występ uczniów Szkoły Podstawowej w Kopicach, jak i spektakl Karol Godula przygotowany przez Świta św. Michała Archanioła – prowadzoną przez Annę Buczyńską. Cała impreza nie odbyłaby się, gdyby nie społeczność lokalna z Kopic i Więcmierzyc. Nad którymi koordynowała niestrudzona sołtys Kopic Monika Kondysiak.

Można zauważyć, że pałac w Kopicach otwiera się dla swoich sympatyków, dzięki właścicielom rodzinie Wiesiollek.

Już dziś można zaprosić na czwartą edycję Kopickich Spotkań Pałacowych. Więcej informacji i relacji z wydarzenia znajdziecie na społecznej stronie www.kopice.pl i Facebooku https://www.facebook.com/groups/331314897278604

Autor: Adrian Niewiadomski – Grupa Kopice.pl