Trwają zapisy do Brzeskiego Biegu Niepodległości

0
fot. archiwum / VII Brzeski Bieg Niepodległości
Reklama

11 listopada w okolicy Zamku Piastów Śląskich w Brzegu wystartuje tegoroczny Bieg Niepodległości. Zawodnicy będą mieli do pokonania dziewięciokilometrowy dystans na trasie Brzeg – Brzezina – Brzeg. Limit uczestników wyznaczono na 300 osób, ale jak informują organizatorzy, obecnie pozostało około 190 wolnych miejsc.


  • „Bieg jest imprezą skierowaną do wszystkich miłośników biegania z całej Polski. Naszym celem jest popularyzacja i upowszechnianie biegania jako najprostszej formy aktywności ruchowej. Niepowtarzalny klimat i patriotyczny duch – to najważniejsze elementy charakteryzujące Brzeski Bieg Niepodległości” – czytamy w komunikacie klubu lekkoatletycznego Kotwica Brzeg.

Start i metę zawodów wyznaczono w okolicy Zamku Piastów Śląskich w Brzegu. Uczestnicy biegu będą mieli do pokonania około 9 km, a trasa poprowadzi ulicą Wrocławską w Brzegu, następnie przez Brzezinę i później ulicą Oławską w Brzegu.

  • „W naszym biegu obowiązuje wyłącznie patriotyczny charakter, którego celem jest uczczenie 105 rocznicy odzyskania niepodległości. Oznacza to, że w biegu nie będzie rywalizacji o czołowe miejsca. Główną ideą jest wspólne, ponadpokoleniowe pokonanie trasy. Każdy startujący otrzyma koszulkę białą lub czerwoną, medal, na mecie wojskową grochówkę i stanie przed szansą wylosowania nagród” – informują organizatorzy.

Opłatę wpisową w wysokości 30 zł należy wpłacić na konto: LZS KL Kotwica Brzeg, ul. Chorążych 40, 49-300 Brzeg, nr konta 74203000451110000003073770. W tytule wpłaty trzeba podać imię i nazwisko oraz rozmiar koszulki (np. damska/męska M).

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Reklama