Strażacy z gminy Skarbimierz otrzymają milion złotych za najwyższą frekwencję wyborczą w powiecie brzeskim

0
Reklama

Bitwa o remizy” to rządowy program profrekwencyjny w tegorocznych wyborach parlamentarnych. W każdym powiecie z wyłączeniem miast na prawach powiatu, jednostki OSP w gminach do 20 tys. mieszkańców mogły zdobyć dofinansowanie w wysokości 1 mln złotych dotacji na termomodernizację, remont i wyposażenie remizy strażackiej. Według danych Państwowej Komisji Wyborczej, najwyższą frekwencję w powiecie brzeskim uzyskano w gminie Skarbimierz, bo aż 74,98%.


Przypomnijmy, że pierwszy profrekwencyjny program pn. „Bitwa o wozy” ogłoszono w wyborach prezydenckich w 2020 roku. Wówczas najwyższą frekwencję w powiecie brzeskim odnotowano w gminie Skarbimierz i ostatecznie nowy wóz ratowniczo-gaśniczy zasilił jednostkę OSP w Zwanowicach.

Tym razem gminy brały udział w „Bitwie o remizy”, a najwyższą frekwencję również odnotowano w gminie Skarbimierz. Nagrodą będzie milion złotych dofinansowania na kompleksowy remont remizy.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
  • „Jednostki OSP, w gminie do 20 tys. mieszkańców, w której frekwencja wyborcza będzie najwyższa w powiecie, otrzymają środki na sfinansowanie modernizacji strażnicy OSP. Dzięki tym funduszom możliwa będzie kompleksowa termomodernizacja remizy, wymiana źródła ciepła na niskoemisyjne, instalacja OZE, remont i doposażenie w niezbędny sprzęt. Dotacje dla jednostek ochotniczych straży pożarnych będą realizowane w roku 2024” – czytamy w komunikacie Komendy Głównej państwowej Straży Pożarnej.

Dodajmy, że w pozostałych powiatach na Opolszczyźnie dofinansowania za najwyższa frekwencję otrzymają: gmina Kietrz w powiecie głubczyckim, gmina Bierawa w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim, gmina Byczyna w powiecie kluczborskim, gmina Zdzieszowice w powiecie krapkowickim, gmina Domaszowice w powiecie namysłowskim, gmina Pakosławice w powiecie nyskim, gmina Praszka w powiecie oleskim, gmina Tułowice w powiecie opolskim, gmina Lubrza w powiecie prudnickim oraz gmina Leśnica w powiecie strzeleckim.

Reklama
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA