Michałowice gościły seniorów

0
fot. GOK w Lubszy
Reklama

Świetlica wiejska w Michałowicach była miejscem, w którym w sobotę, 7 października br. spotkali się – w ramach Dni Seniora – kolejni najstarsi mieszkańcy z gminy Lubsza. Tym razem na tę coroczną uroczystość zaproszeni zostały osoby z Michałowic właśnie, a także Pisarzowic, Myśliborzyc i Garbowa.


Tradycyjnie oficjalnego otwarcia spotkania dokonał Bogusław Gąsiorowski, wójt gminy Lubsza. – Jest mi niezmiernie miło spotkać się z Państwem na kolejnych Dniach Seniora – mówił. Następnie głos zabrał ks. Józef Meler, proboszcz parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Lubszy, w ramach której funkcjonuje kościół filialny pw. Św. Michała Archanioła w Michałowicach.

Seniorzy bawili się przy akompaniamencie działającego w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubszy zespołu „Bożenki” (Jan Sowa, Aneta Staniszewska oraz mieszkająca w Michałowicach Bożena Pakuła). Nie zabrakło oczywiście poczęstunku oraz tradycyjnego wręczenia przez wójta drobnych upominków najstarszej seniorce i najstarszemu seniorowi spośród wszystkich obecnych na uroczystości.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej

Dni Seniora organizowane przez lubszański GOK odbywają się w sześciu miejscowościach i zapraszani są na nie wszyscy mieszkańcy gminy Lubsza mający powyżej 65 lat (łącznie blisko 1.800 osób). Tegoroczne uroczystości miały miejsce w Kościerzycach, Czepielowicach i Michałowicach. Kolejne odbędą się w Mąkoszycach, Lubszy i Szydłowicach.

Reklama