W sobotę startuje Brzeski Bieg Niepodległości. To ostatni moment, aby zapisać się na listę startową

0
Trasa Brzeskiego Biegu Niepodległości
Reklama

11. listopada z pl. Zamkowego w Brzegu wystartuje tegoroczny Bieg Niepodległości. Zawodnicy będą mieli do pokonania dziewięciokilometrowy dystans na trasie Brzeg – Brzezina – Brzeg. Limit uczestników wyznaczono na 300 osób, a zarejestrowanych jest już około 270. To oznacza, że na liście startowej zostały ostatnie wolne miejsca. Należy również zaznaczyć, że w związku z wydarzeniem sportowym na trasie biegu pojawią się tymczasowe utrudnienia w ruchu drogowym.


  • „W naszym biegu obowiązuje wyłącznie patriotyczny charakter, którego celem jest uczczenie 105. rocznicy odzyskania niepodległości. Oznacza to, że w biegu nie będzie rywalizacji o czołowe miejsca. Główną ideą jest wspólne, ponadpokoleniowe pokonanie trasy” – informuje KL Kotwica Brzeg, organizator Biegu Niepodległości.

Start i metę zawodów wyznaczono w okolicy Zamku Piastów Śląskich w Brzegu, a trasa biegu poprowadzi: ul. Wrocławską w kierunku przejazdu kolejowego, następnie drogą powiatową nr 1173O przez Brzezinę i dalej drogą powiatową nr 1172O w kierunku Brzegu (ulica Oławska). Dystans biegowej pętli liczy około 9 kilometrów.

Na chwilę obecną zarejestrowało się 270 zawodników i jeśli nic się nie zmieni, to ostatnia szansa na udział w biegu pojawi się w dniu zawodów.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
  • „Czekamy na zaksięgowanie wszystkich wpłat startowych i jeżeli zostaną jeszcze wolne miejsca, to będzie można zapisać się w dniu biegu, w biurze zawodów na dziedzińcu Piastów Śląskich w Brzegu. Opłata wynosi 30 zł, a w pakiecie startowym jest koszulka biała lub czerwona, medal, wojskowa grochówka na mecie oraz szansa wylosowania nagród” – mówi Roman Zok, prezes KL Kotwica Brzeg.

Dodajmy, że w związku z wydarzeniem na trasie biegu pojawią się tymczasowe utrudnienia w ruchu drogowym.

  • „Policjanci będą zabezpieczać trasę Biegu Niepodległości. Około godz. 11:00 zostanie zamknięty odcinek drogi od pl. Zamkowego do skrzyżowania ul. Wrocławskiej z DK94 na wysokości przejazdu kolejowego. Następnie ruch zostanie wstrzymywany w zależności od etapu trasy, na którym będą znajdować się zawodnicy. Przewidujemy, że utrudnienia w ruchu drogowym mogą potrwać około 1,5 godziny” – informuje asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.
Reklama