Kamil Karbowiak drugi na mecie Biegu Niepodległości RunPoland w Poznaniu

0

Kilka tysięcy biegaczy z całej Polski wystartowało w tegorocznej edycji Biegu Niepodległości RunPoland. Zawodnicy mieli do pokonania dystans o długości 10 km. Najszybciej, bo z czasem 29 minut i 56 sekund pobiegł Arkadiusz Gardzielewski z Wrocławia, a tuż za nim linię mety przekroczył Kamil Karbowiak z Brzegu (00:30:07).

W tym roku organizatorzy RunPoland dwukrotnie zwiększali limit zawodników mogących wystartować w Biegu Niepodległości i ostatecznie na starcie zawodów stanęło ponad 5 tysięcy uczestników.

W kategorii open zwyciężył Arkadiusz Gardzielewski z Wrocławia (00:29:56), ze stratą zaledwie 11 sekund na drugim miejscu dobiegł brzeżanin Kamil Karbowiak (00:30:07), a trzecie miejsce zajął Adrian Bednarek z Bydgoszczy (00:31:11). Wśród kobiet najszybsza była Martyna Masłowska (00:35:34), drugie miejsce zajęła Halina Rasińska (00:36:18), a trzecie Anna Mrotek z czasem 00:36:21.

• „Dziś 2 miejsce podczas Biegu Niepodległości RunPoland 2023 w Poznaniu. Najlepszy sposób z możliwych, aby świętować ten najważniejszy dzień w naszej historii. Ponad pięć tysięcy uczestników zrobiło niesamowita atmosferę” – skomentował Kamil Karbowiak na portalu społecznościowym.

Jako ciekawostkę warto dodać, że nie był to pierwszy występ Kamila Karbowiaka w Biegu Niepodległości RunPoland. Brzeżanin zwyciężał niepodległościowy bieg w Poznaniu już w 2020 i 2021 roku, a niepokonany do dzisiaj rekord trasy 00:29:14 należy właśnie do Kamila.