Zakończono rozbudowę MOP-u Jankowice Wielkie przy autostradzie A4. Pojawiło się wiele udogodnień dla kierowców i pasażerów

0
Zdjęcie ilustracyjne (fot. GDDKiA w Opolu)
Reklama
Reklama

Więcej miejsc postojowych, wyremontowane sanitariaty, nowe wiaty wypoczynkowe, a także stacja ładowania samochodów elektrycznych. To tylko cześć nowej infrastruktury na MOP Jankowice Wielkie przy autostradzie A4 w kierunku Wrocławia.


Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o zakończeniu prac związanych z rozbudową trzech miejsc obsługi podróżnych przy A4. Chodzi o MOP-y Prószków, Przysiecz oraz Jankowice Wielkie.

  • „W ramach rozbudowy zwiększono liczbę miejsc postojowych na wszystkich trzech MOP-ach. W przypadku dwóch z nich: Prószków (przy jezdni w kierunku Wrocławia) i Przysiecz (przy jezdni w kierunku Katowic) powiększono ich powierzchnię. Na trzecim, Jankowice Wielkie (przy jezdni w kierunku Wrocławia), wykorzystano niezagospodarowany teren w jego obrębie. Wymieniono oświetlenie sodowe na ledowe, rozbudowano kanalizację deszczową, wyremontowano budynki sanitariatów, zainstalowano instalacje fotowoltaiczne i pompy ciepła.  Kierowcy i pasażerowie mają do dyspozycji nowe wiaty wypoczynkowe” – czytamy w komunikacie GDDKiA w Opolu.

Co ciekawe, na dwóch MOP-ach, Jankowice Wielkie i Przysiecz, można naładować pojazdy elektryczne, natomiast tradycyjne stacje paliw i gastronomia dostępne są na sąsiednich MOP-ach ulokowanych wzdłuż A4: na wysokości Góry Świętej Anny, Niemodlina oraz Brzegu.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Reklama
Reklama

Dodajmy, że w roku bieżącym zakończono wymianę opraw oświetleniowych z sodowych na ledowe w ciągu całego opolskiego odcinka autostrady A4. W sumie GDDKiA wymieniła prawie 1300 sztuk źródeł oświetlenia, co ma zmniejszyć zużycie energii o około 30%.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama