Gmina Brzeg sprzedaje nieruchomości. W ofercie działka na Placu Drzewnym oraz teren w centrum miasta z zabytkową kamienicą

0
Reklama
Materiał wyborczy KWW Krzysztofa Grabowieckiego
Materiał wyborczy Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość
Materiał wyborczy KWW ŁĄCZY NAS BRZEG - GRZEGORZ CHRZANOWSKI

Tylko od 2019 roku władze Brzegu sprzedały mienie gminne na kwotę ponad 15 mln złotych. Pod przetargowy młotek poszły m.in. lokale mieszkalne, grunty, zabytkowy pałacyk, czy cała kamienica, w której niegdyś planowano utworzenie mieszkań komunalnych. Teraz do sprzedaży idą kolejne nieruchomości.


Burmistrz Jerzy Wrębiak ogłosił ustne przetargi nieograniczone na sprzedaż działki zabudowanej budynkiem wpisanym do gminnej ewidencji zabytków przy ul. Dzierżonia oraz niezabudowanych działek położonych przy Placu Drzewnym. Przetargi odbędą się 16 lutego 2024 roku w siedzibie Urzędu Miasta w Brzegu.

Pierwsza nieruchomość wyznaczona do sprzedaży dotyczy działek gruntu nr 283/9 i 300/9 położonych w centrum miasta. Jak czytamy w ogłoszeniu przetargu: – „Na nieruchomości posadowiony jest murowany, czterokondygnacyjny, wielolokalowy budynek mieszkalny, w zabudowie pierzejowej, częściowo podpiwniczony z dachem krytym papą, o pow. zabudowy 123 m2 i pow. użytkowej 233,86 m2. Rok budowy 1875 roku. Budynek wyposażony jest w instalacje: elektryczną, wodociągową, kanalizacyjną. Instalacje wymagają całościowej wymiany. Stan techniczny budynku mierny, wymagany kompleksowy remont kapitalny. Grunt za budynkiem nieuporządkowany, porośnięty trawą. Nieruchomość posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej – ulicy Księdza Jana Dzierżonia o nawierzchni asfaltowej. W ulicy przebiegają sieci: elektroenergetyczna, wodociągowa, kanalizacyjna i gazowa. Budynek jest zabytkiem wpisanym do gminnej ewidencji zabytków, wskazanym pod liczbą porządkową 81 w Załączniku nr 1 do Zarządzenia Nr 781/19 Burmistrza Brzegu z dnia 17.10.2019 r.”.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Materiał wyborczy KWW ŁĄCZY NAS BRZEG - GRZEGORZ CHRZANOWSKI
Materiał wyborczy KWW Krzysztofa Grabowieckiego
Materiał wyborczy KWW ŁĄCZY NAS BRZEG - GRZEGORZ CHRZANOWSKI

Cena wywoławcza za tę nieruchomość wynosi 560.000,00 zł, natomiast 99% wylicytowanej ceny w przetargu zostanie zwolniona z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy z dnia 11 marca 2004 roku o podatku od towarów i usług.

Druga nieruchomość wyznaczona do sprzedaży składa się z działek gruntu nr: 1030/1, 1030/4 oraz 1030/5, a położona jest w pobliżu zabudowy mieszkalnej jednorodzinnej i wielorodzinnej, produkcyjno – magazynowej i warsztatowej oraz przystani rzecznej Marina Brzeg.

– „Teren nieruchomości częściowo ogrodzony siatką na stalowych słupach, nieutwardzony, nierówny, porośnięty drzewami i krzewami, z pozostałościami murów zewnętrznych budynku. Pod powierzchnią mogą znajdować się pozostałości po wyburzonym budynku. Działka posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej – Placu Drzewnego o nawierzchni częściowo utwardzonej kostką betonową, a częściowo asfaltem. W drodze przebiegają sieci: elektroenergetyczna, wodociągowa, kanalizacyjna i gazowa” – czytamy w ogłoszeniu burmistrza Brzegu.

Cena wywoławcza wynosi 640.000,00 zł. Do wylicytowanej ceny zostanie doliczony podatek VAT w stawce 23%.

Reklama
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
Materiał wyborczy KWW ŁĄCZY NAS BRZEG - GRZEGORZ CHRZANOWSKI
Materiał wyborczy Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość