Mammobus znów przyjedzie do Brzegu. Kobiety będą mogły wykonać bezpłatne badanie

0
fot. LUX Med
Reklama
Reklama

W Polsce od 2006 roku działa Program Profilaktyki Raka Piersi finansowany przez NFZ. Obecnie skierowany jest on do pań w wieku od 45 do 74 lat, które stanowią grupę najbardziej narażoną na ryzyko zachorowania. W ramach programu kobiety mogą wykonać bezpłatną mammografię w mobilnej pracowni LUX MED. Specjalny mammobus przyjedzie tym razem do Brzegu.


  • „Zachęcamy do regularnych badań i dbania o swoje zdrowie. Mammografia jest najbardziej czułym i specyficznym badaniem w zwalczaniu raka piersi. Pozwala na wykrycie zmian, których nie można zaobserwować podczas samokontroli piersi, a wcześnie wykryty nowotwór umożliwia natychmiastowe, skuteczne leczenie oraz daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia. W przypadku wykrycia nieprawidłowości udział w programie zapewnia szybką ścieżkę diagnostyki i leczenia. Dzięki stałemu monitoringowi usprawniamy kontakt z placówkami prowadzącymi dalszą diagnostykę i przyspieszamy ewentualne konieczne leczenie” – informuje Luxmed.

Brzegu mammobus zaparkuje 14 marca w Rynku. Badania zostaną przeprowadzone od godz. 10:00 do 16:00. Rejestracji można dokonać telefonicznie pod nr 22 880 90 80. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem należy przygotować dowód osobisty. Na badanie należy zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD  z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED.

Reklama
Reklama
Reklama