Grand Prix dla Harnasi. Za nami IV Przegląd Piosenki „Z walentynką przy mundurze – Brzeg 2024”

1
fot. Klub
Reklama

W piątek 9 lutego b.r. w hali sportowej na terenie jednostki wojskowej 1. Pułku Saperów w Brzegu odbył się koncert finałowy IV Przeglądu Piosenki „Z walentynką przy mundurze – Brzeg 2024”.


W koncercie wzięli udział wykonawcy nominowani przez Radę Artystyczną, która dokonała wyboru z wcześniej przesłanych nagrań. Do Brzegu przyjechali soliści i zespoły muzyczne z Rzeszowa, Przemyśla, Mińska Mazowieckiego i Wrocławia.

Galę rozpoczął zespół Harnasie konkursową piosenką „Dzikie wino” Marka Grechuty. Następnie konferansjerzy szer. Urszula Kużdżał i kpr. rez. Tomasz Wójcik zaprosili dowódcę pułku płk. Grzegorza Oskrobę na scenę, który przywitał zaproszonych gości w saperskim garnizonie.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej

Na początek na scenie pojawili się zdobywcy pierwszego miejsca w kategorii zespołów wokalno-instrumentalnych – Zespół Trio z Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu w utworze „Miasto”. Następnie Wiktoria Paprocka z Klubu Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu zaprezentowała piosenkę „Przejrzyj”, a zaraz po niej laureatka pierwszego miejsca w kategorii solistów Julia Pietrzak z Klubu Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim zaśpiewała „Byle nie o miłości”. Kolejnymi wykonawcami byli – zespół „Jednogłośnie” z Klubu 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie w piosence „S.O.S.” (z repertuaru Abby) i Martyna Janczyk z Klubu 4. Regionalnej Bazy Logistycznej we Wrocławiu w utworze „Ja dla pana czasu nie mam”. Tuż po niej wystąpił zespół wokalno-instrumentalny Vidmo z 1. Pułku Saperów w Brzegu, wykonując znany hit z repertuaru grupy Wilki pt. „Nie stało się nic”. Każdy z wykonawców prezentował po dwa utwory zgłoszone do konkursu.

Po prezentacjach artystycznych na scenę zaproszona została Rada Artystyczna konkursu, w której znaleźli się: Grażyna Kotecka – dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Józefa Elsnera w Brzegu, dyplomowany nauczyciel, pedagog, muzyk, instrumentalista klasy fortepianu, Dorota Hnat – dyplomowany nauczyciel w klasie akordeonu Państwowej Szkoły Muzycznej w Brzegu i Grzegorz Bukowski – muzyk, kompozytor i wokalista, aranżer telewizyjny i teatralny na stałe związany z Teatrem Piosenki im. Romana Kołakowskiego, wychowanek Klubu Wojskowego w Brzegu. Po odczytaniu werdyktu laureatom zostały wręczone nagrody ufundowane przez sponsorów.

Koncert galowy zakończył się mini recitalem w wykonaniu zespołu Harnasie z Klubu 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu. Znakomicie zaprezentowali się w utworach „Wspomnienie” z repertuaru Czesława Niemena, „Prześliczna wiolonczelistka” Skaldów a na zakończenie z udziałem publiczności zaśpiewali „Nikt na świecie nie wie” Czerwonych Gitar.

Dowódca jednostki płk Grzegorz Oskroba serdecznie podziękował pomysłodawczyni konkursu Kierownikowi Klubu Janie Koronkiewicz i pracownikom za przygotowanie tego wyjątkowego wydarzenia.

Po uczcie dla ducha przyszła pora na poczęstunek, wymianę doświadczeń oraz zwiedzenie Sali Tradycji 1 Pułku Saperów.

Przegląd „Z walentynką przy mundurze” zorganizowany został przez Klub Wojskowy 1. Pułku Saperów już po raz czwarty. Dotychczas prowadzony był w formie on-line, a organizatorzy w tym roku postanowili rozszerzyć jego formułę o galę finałową. Rada Artystyczna do koncertu finałowego zaprosiła laureatów, doceniając wysoki poziom artystyczny prezentacji, właściwy dobór repertuaru i bardzo dobre promowanie wojskowych ośrodków kultury. Po raz pierwszy w historii przeglądu została wręczona nagroda Grand Prix. Koncert przygotowały Panie Jana Koronkiewicz i Anna Glińska.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i zapraszamy za rok!

Poniżej protokół IV Przeglądu Piosenki „Z walentynką przy mundurze – Brzeg 2024”:

Brzeg, 01.02.2024 r.

PROTOKÓŁ

z przeprowadzonego IV Przeglądu Piosenki „Z Walentynką przy mundurze – Brzeg 2024”, który odbył się w dniu 01.02.2024 r. w Klubie 1. Pułku Saperów w Brzegu.

Rada artystyczna w składzie:

– Grażyna Kotecka

– Dorota Hnat

– Grzegorz Bukowski

stwierdza, że w konkursie wzięło udział 18 solistów i 12 zespołów wokalno i wokalno –instrumentalnych.

Nagrodzeni zostali następujący wykonawcy:

w kategorii solista:

Laureat I miejsca –

Julia Pietrzak – Klub Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej Mińsk Mazowiecki

Laureat II miejsca –

Martyna Janczyk – Klub 4 Regionalnej Bazy Logistycznej Wrocław

Laureat III miejsca –

Wiktoria Paprocka – Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych Wrocław

Wyróżnienie

Maja Michalska – Klub 44 Bazy Lotnictwa Morskiego Darłowo

Julia Leśniewska – Akademia Sztuki Wojennej Warszawa

st. szer. Maciej Smuczek – Klub 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich Przemyśl

w kategorii zespół:

Laureat I miejsca

Zespół Dominika, Anna i Bartłomiej – Akademia Wojsk Lądowych Wrocław

Laureat II miejsca

Vidmo – 1 Pułk Saperów Brzeg

Laureat III miejsca

Jednogłośne – Klub 21 Brygady Strzelców Podhalańskich Rzeszów

Wyróżnienie:

Duet „MK” – Klub 3 Flotylli Okrętów Gdynia

Magnolie – Klub 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego Lidzbark Warmiński

Rada artystyczna postanowiła przyznać Nagrodę Grand Prix dla zespołu:

Harnasie z Klubu 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu.

Reklama