Sześć projektów zgłoszono do Budżetu Obywatelskiego Brzegu. Pięć zaopiniowano pozytywnie

0
fot. UM w Brzegu / zdjęcie ilustracyjne
Reklama

Budowa boiska do gry w bule, naukowy zakątek, muzyczny plenerowy plac zabaw dla dzieci, strefa kibica, plac zabaw dla dzieci niepełnosprawnych oraz strefa relaksu „Chill nad Odrą”, to pomysły mieszkańców Brzegu w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Zespół zadaniowy powołany przez burmistrza pozytywnie zweryfikował pięć projektów, a jeden zaopiniowano negatywnie. Autorzy odrzuconego projektu mają czas do 15 marca, aby się odwołać.


Przypomnijmy, że Budżet Obywatelski Brzegu funkcjonuje dzięki radnym miejskim już piąty rok, ale praktycznie będzie to 4. edycja (w pierwszym roku burmistrz zawiesił BOB ze względu na covid). Do dyspozycji brzeżan jest 100 tys. złotych. Z tej puli wyodrębniono 70 tys. złotych na zadania inwestycyjne oraz 30 tys. złotych na tzw. projekty pozostałe (np. organizacja jednorazowego wydarzenia).

Wiadomo, że pod głosowanie mieszkańców trafi przynajmniej pięć projektów:

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
  • Budowa boiska do gry w bule na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Brzegu (projekt inwestycyjny – szacunkowy koszt 70 000 zł)
  • Naukowy zakątek dla każdego przy Szkole Podstawowej nr 6 im. Tadeusza Kościuszki (projekt inwestycyjny – szacunkowy koszt 65 000 zł)
  • Strefa kibica na Placu Drzewnym w dniach 21 – 23 czerwca 2024 r. (projekt pozostały – szacunkowy koszt 30 000 zł)
  • Plac zabaw dla dzieci niepełnosprawnych w Ptasim Gaju (projekt inwestycyjny – szacunkowy koszt 70 000 zł)
  • Strefa relaksu „Chill nad Odrą” na brzeskiej marinie (projekt inwestycyjny – szacunkowy koszt 70 000 zł)

Projekt pn. „Muzyczny plenerowy plac zabaw dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym na terenie miasta Brzeg” nie uzyskał pozytywnej opinii tzw. zespołu weryfikacyjnego ze względu na błędnie wskazaną lokalizację tej inwestycji. Autorzy pomysłu mogą jednak odwołać się od tej decyzji, natomiast ostateczne rozstrzygnięcie w tej sprawie poznamy 25 marca.

Głosowanie na wybrane zadania potrwa od 29 marca do 22 kwietnia 2024 roku, natomiast ogłoszenie wyników nastąpi 29 kwietnia 2024 roku. Wiadomo, że szansę na realizację mają tylko 2 pomysły, które uzyskają najwięcej głosów (1 projekt inwestycyjny oraz 1 projekt pozostały).

Dodajmy, że dzięki zaangażowaniu mieszkańców Brzegu w poprzednich latach, w ramach budżetu obywatelskiego udało się zrealizować m.in., sprawnościowy plac zabaw przy ul. Wyszyńskiego, trampoliny ziemne w Parku Wolności, czy wybieg dla psów na terenie pomiędzy stawem przy ul. Korfantego a zajazdem Rybiorz.

Reklama