Złoto, srebro i brąz dla zawodniczek Ziemi Brzeskiej w Otwartych Mistrzostwach Kalisza w kolarstwie MTB

1

Podopieczne trenera Franciszka Moszumańskiego znów pojechały na medal. A w zasadzie wywalczyły aż 3 medale. Na podium Otwartych Mistrzostw Kalisza w kolarstwie MTB stanęły Wiktoria Madejska, Zuzanna Wojdyła oraz Hanna Wojdyła.

W sobotę 16. marca, na trasie terenowej w Kaliszu odbyły się zawody kolarskie MTB. W otwartych mistrzostwach wzięło udział ponad 150 zawodników i zawodniczek w kliku kategoriach wiekowych. Wśród młodziczek najszybsza była Wiktoria Madejska, która wywalczyła złoty medal, natomiast Zofia Wojdyła zajęła 5. miejsce.

W kat. żakini na podium stanęły Zuzanna Wojdyła (2. miejsce) oraz Hanna Wojdyła (3. miejsce), natomiast w kat. rocznik 2014 i młodsi wystartowała Helena Szetelnicka, która do mety dojechała na 5. pozycji.

• „Wyścig w Kaliszu odbywała się na dosyć krótkich pętlach, bo około 1000 m, ale trasa była trudna technicznie, z podjazdami, zjazdami i slalomami na miękkim terenie. Było mało miejsca na odrabianie strat nawet po drobnych błędach, ale nasze dziewczyny poradziły sobie bardzo dobrze” – mówi Franciszek Moszumański, trener klubu kolarskiego Ziemia Brzeska.

Przypomnijmy, że udział w zawodach kolarskich MTB jest doskonałą okazją do treningów przed wyścigami na szosie. Sezon szosowy rozpocznie się już w kwietniu.