Ostatnie pożegnanie Mirosława Stankiewicza

0
Mirosław Stankiewicz
Mirosław Stankiewicz
Reklama

W ubiegły piątek (15-03) zmarł Mirosław Stankiewicz. Brzeżanin, były wicewojewoda opolski, burmistrz Niemodlina i wiceburmistrz Brzegu. Zasłużony dla naszego miasta działacz samorządowy i społeczny.

Mirosław Stankiewicz urodził się w Brzegu 27-08-1957 roku. W naszym mieście uczęszczał do szkoły podstawowej i ukończył liceum ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego. Edukację kontynuował na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, gdzie ukończył kierunek: planowanie i finansowanie gospodarki narodowej i uzyskał tytuł magistra ekonomii. Również na tej uczelni ukończył studia podyplomowe na kierunku: Handel Zagraniczny. Po studiach, w 1980 roku, rozpoczął swoją karierę zawodową w Kamiennej Górze, gdzie sprawował funkcję kierownika w Zakładach Przemysłu Lniarskiego „LEN”. W 1990 roku został Prezesem Garbarni Brzeg S.A. Swoją karierę zawodową kontynuował następnie również w Brzegu, gdzie został dyrektorem Miejskiego Zarządu Mienia Komunalnego. W 1999 roku został Wicewojewodą Opolskim z ramienia Unii Wolności. Funkcję wojewody pełnił do początku 2002 roku. W tym samym roku został zastępcą burmistrza Brzegu. Funkcje tę pełnił do 2006 roku. W 2007 roku został burmistrzem Niemodlina. Urząd ten sprawował przez dwie kadencje do 2014 roku.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej

Był znanym w Brzegu działaczem samorządowym, społecznym i politycznym, między innymi sprawował funkcję przewodniczącego Unii Wolności w powiecie brzeskim.

Ceremonia pogrzebowa Mirosława Stankiewicza rozpocznie się w czwartek, 21 marca o godz. 12:00 w kaplicy na brzeskim cmentarzu komunalnym przy ulicy Starobrzeskiej. Msza święta rozpocznie się o godz. 12.30.

Reklama