Wydano list gończy za nożownikiem z Lewina Brzeskiego. Podejrzanym nie jest syn ofiary.

1

W nocy z soboty na niedzielę (1-2 listopada) w Lewinie Brzeskim doszło do zabójstwa starszego mężczyzny. Od wczoraj trwają poszukiwania podejrzanego o morderstwo 37-letniego mężczyzny Roberta C.   Dotychczas w mediach pojawiały się  nieoficjalne informacje ponieważ prokuratura wcześniej nie ujawniała szczegółów ze względu na dobro śledztwa.


Prokuratura Rejonowa w Brzegu wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa. Zaprzecza jednak jakoby podejrzanym był syn ofiary.

– Pomiędzy pokrzywdzonym a podejrzanym nie ma więzów krwi. Podejrzany działał na szkodę konkubenta swojej matki. Kwalifikacja śledztwa jest z art. 148 § 1. Wydaliśmy postanowienie o przedstawieniu zarzutu zabójstwa. Osobą podejrzaną jest  37-letni mężczyzna, za którym został wydany list gończy – informuje Agnieszka Mulka-Sokołowska  Prokurator Rejonowy w Brzegu

Poszukiwania podejrzanego wciąż trwają. Prokuratura potwierdziła również informację jakoby Robert C.  posiadał paszport niemiecki.

 Podejrzany wcześniej przebywał na terenie Niemiec . Mężczyzna posiada niemiecki paszport ale ma również  obywatelstwo polskie i my traktujemy go jako obywatela Polski. Policja zapisała notatkę, że przebywał on już w zakładzie karnym ale procesowo musimy to potwierdzić  kiedy, za co i czy na terenie naszego kraju – dodaje Agnieszka Mulka-Sokołowska

Jutro (4.11) w Opolu zostanie przeprowadzona sekcja zwłok ale prowadzący śledztwo posiadają już informacje, że przyczyną śmierci były obrażenia jakich doznał pokrzywdzony od zadanych ciosów nożem.

20141102_132524 (Kopiowanie)

Policja oraz strażacy z Sekcji Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Lipki, przeczesywali teren ogródków działkowych w Lewinie Brzeskim. Podejrzanego do tej pory nie udało się złapać.