Protest przeciwko wysokim cenom paliw na brzeskich stacjach odbędzie się nieco później niż pierwotnie zakładano. Termin akcji polegającej na blokowaniu wybranych stacji paliw planowany był na koniec kwietnia, początek maja. Jednak organizatorzy zdecydowali się go przesunąć, by zebrać jak najwięcej podpisów pod petycją, którą chcą wysłać do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
– W tej chwili mamy około 700 podpisów – mówi Łukasz Jasiński, jeden z organizatorów akcji. – Na dniach przygotujemy tekst petycji i wyślemy go do Warszawy.
Przed wysłaniem petycji organizatorzy akcji chcą uzyskać poparcie Andrzeja Szczęśniaka, analityka rynku paliwowego.
– Na pewno chciałbym pomóc, ale jeszcze nie wiem, jak ta pomoc by wyglądała – mówi Andrzej Szczęśniak. – Koresponduję z organizatorami akcji i wszystko jest jeszcze do omówienia.
Do akcji chce się włączyć też portal e-petrol zajmujący się tematyką rynku paliw.
– Nasza akcja już przynosi wymierny efekt – mówi Jasiński. – Różnice w cenach są już zauważalne, a pracownicy stacji już nie dzwonią do konkurencji i nie konsultują cen.
Podpisy pod petycją można składać w kiosku przy dworcu PKS oraz na krytej pływalni. Będą też zbierane jeszcze na ulicach Brzegu i stacjach benzynowych.
fot. Sebastian Bar
dds – a zarabiasz w Brzegu tyle ile ludzie we Wrocławiu? A drugie pytanie: masz sklerozę, że nie pamiętasz niższych cen we Wrocławiu i Oławie od brzeskich?
we wrocławiu takie same ceny a nikt rabanu nie robi,
Kazdy wiesniak na wiejskim bmw ma taka naklejke.
Najskuteczniejszy protest to omijanie wszystkich stacji paliw i tankowanie przez dłuższy czas tylko na jednej. Popieram *PaliwoZżeracza* i: OD DZIŚ TANKUJĘ TYLKO W PKS BRZEG!!!
Zbierać drobne xD
Dużo tankuję i słono płacę. Protestuję przeciwko wysokim cenom tankując tylko na jednej stacji paliw – w brzeskim PKS na 1 Maja 1. Na niektórych forach spotkałem się z akcją: OD DZIŚ TANKUJĘ TYLKO W PKS!!! – AKCJĘ TĘ POPIERAM
Będziemy protestować i to na pewno. Czekamy teraz na możliwość spotkania się z głównym analitykiem paliw w Polsce panem Szczęśniakiem. Dzięki niemy dowiemy się o prawnych aspektach jakie możemy zastosować w naszym proteście.
a gdzie można dostać taką naklejke?
Brzeskie ceny paliw należą do najwyższych w kraju dlaczego nikt nie reaguje!!!!!!!!!!! i nie chodzi mi o kierowców
Zbieram żółć i czekam na termin
Z chęcią sie przyłączę , kiedy były poprzednie akcje to nie miałem jeszcze prawka ale wiedziałem że znów coś takiego się odbędzie ! na ta okazję mam około 300zł w „żółtych” monetach 😀 myślę że przyda się :d tylko ludzie nie zróbicie tego jak będe mieć mature !!
zobaczymy wsadź ręce w kieszeń i siedź na dupie pomożesz tym wszystkim co za CAP !! AL
i pooooo co ten cyrk nie podoba sie nie tankowac chcieliscie wolny rynek macie 🙂 trudno tez mnie za bardzo niestac ale takim strajkiem protestem nic nie zdziałasz niestety