45 na plus- aktywni na regionalnym rynku pracy

0
Reklama

Na terenie obejmującym zasięg Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania Stobrawski Zielony Szlak, trwa projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego  w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki pod nazwą 45 na plus – aktywni na regionalnym rynku pracy. Szkolenia rozpoczęły się w m-c marcu, a przewidziany okres zakończenia wg harmonogramu przypada na m-c wrzesień 2010 roku.
     W programie biorą udział bezrobotni i poszukujący pracy mieszkańcy gminy Lubsza, Popielów, Pokój i Namysłów, zarówno zarejestrowani i nie zarejestrowani w Powiatowych Urzędach Pracy (Brzeg, Namysłów, Opole). Projekt skierowany jest do kobiet i mężczyzn, którzy przekroczyli 45 rok życia. Zajęcia opierają się na szkoleniach z zakresu doradztwa zawodowego oraz pomagają w zdobyciu przydatnych kwalifikacji i uprawnień. Należy podkreślić, iż wszystkie szkolenia realizowane są całkowicie bezpłatnie, co ułatwia ich dostępność. Atutem projektu jest jego realizacja na wielu płaszczyznach. Pomaga w zdobywaniu niezbędnych umiejętności z zakresu obsługi kas fiskalnych, komputera, wózków widłowych, jak i technik autoprezentacji w ramach kursu wizażu. Program cieszy się dużym zainteresowaniem uczestników, którzy nabywają wielu praktycznych umiejętności. Wśród Pań popularność uzyskały szkolenia wizażu. Dzięki wielu poradom specjalistki, kobiety poznały tajniki z zakresu wykonywania makijażu, analizy kolorystycznej, doboru stroju i fryzur. Celem kursu było budowanie poczucia własnej wartości, poznawanie technik PR (prezentacji) oraz poradnictwo w kreowaniu własnego wizerunku. Uczestnicy i uczestniczki projektu na przełomie lipca i sierpnia będą również uczestniczyć w szkoleniu z zakresu nauki obsługi wózków widłowych. Obserwując wzrost popularności Internetu oraz zakupów „przez kliknięcie”, postanowiliśmy w ramach szkolenia komputerowego, przeprowadzić zajęcia z zakresu zakładania sklepu internetowego, co jest doskonałą alternatywą małej działalności gospodarczej. Odbyły się również zajęcia obsługi kas fiskalnych, które pomogły nabyć podstawy obsługi urządzenia.
Zadaniem projektu jest aktywizowanie społeczności lokalnej oraz wspieranie regionalnego rynku pracy. Uczestnictwo w zajęciach ma na celu doskonalenie umiejętności i zdobycie przydatnych kwalifikacji. Ideą projektu jest pomoc w kształtowaniu predyspozycji zawodowych poprzez fachowe doradztwo, a w następstwie zmniejszenie bezrobocia na terenie województwa opolskiego.
 

Reklama