Georgianum 2015

0
SONY DSC
Reklama
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA

Po raz kolejny na dziedzińcu Zamku Piastów Śląskich w Brzegu, uczniowie gimnazjów naszego powiatu rywalizowali ze sobą w wielu konkurencjach artystyczno-sportowych.


Organizatorem święta patrona księcia Jerzego II Piasta jest Zespół Szkół Budowlanych w Brzegu. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy także mieszkańców naszego miasta. Odwiedziły nas, w trakcie uroczystości, brzeskie przedszkolaki dzielnie kibicując drużynom.
W Georgianum 2015 wzięły udział: Zespół Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi, Publiczne Gimnazjum nr 1, Publiczne Gimnazjum nr 3 z Brzegu, Publiczne Gimnazjum z Kościerzyc, Publiczny Zespół Szkolno-Przedszkolny z Olszanki oraz Publiczne Gimnazjum z Łosiowa. Młodzież walczyła o cenne nagrody ufundowane przez Starostę Powiatu Brzeskiego, Burmistrza Miasta, ZNP, NZZ „Solidarność” oraz Radę Rodziców ZSB.
Uroczystego otwarcia dokonała pani dyrektor Monika Jurek wraz z dyrektorem Muzeum panem Pawłem Kozerskim, rozpoczynając zmagania przed księciem Jerzym II – Kamilem Fiedorem, jego małżonką Barbarą – Sylwią Kadłubowską, książęcym dworem oraz szacownym jury w składzie: Jana Koronkiewicz, Anna Potocka, Joanna Augustyniak, Robert Socha i Sławomir Mordka.
Uroczystość rozpoczęliśmy tradycyjnym polonezem w wykonaniu młodzieży naszej szkoły. Jak co roku, na dziedziniec zamku przybył Jan Kochanowski z małżonką córką Urszulką oraz damami i halabardnikami z Publicznej Szkoły nr 3 w Brzegu.
Drużyny zmagały się w 6 konkurencjach – sportowym układzie tanecznym, zbiorowej skakance, mini playbacku show, przeciąganiu liny, tworzeniu stroju renesansowego lub barokowego oraz konkursie rysunkowym. Poziom był bardzo wyrównany, do końca nie znaliśmy kolejności miejsc. Nie to jednak jest najważniejsze w Georgianum. Dobra zabawa, zdrowa rywalizacja, integracja zespołów i szkół to najważniejsza idea naszego Święta.
Nad całością czuwał nasz patron książę Jerzy II, łaskawym okiem spoglądając na żakowską brać. W trakcie patronalnego święta młodzież ZSB prezentowała, w dowcipny sposób, kierunki kształcenia naszej placówki, zachęcając do nauki w Zespole Szkół Budowlanych w Brzegu.
Oto wyniki GEORGIANUM 2015
I miejsce – Publiczny Zespół Szkolno-Przedszkolny z Olszanki
II miejsce – Publiczne Gimnazjum z Łosiowa
III miejsce – Zespół Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Brzegu
IV miejsce – Publiczne Gimnazjum z Kościerzyc
V miejsce – Publiczne Gimnazjum nr 3 w Brzegu
VI miejsce – Publiczne Gimnazjum nr 1 w Brzegu

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA

Dziękujemy gimnazjalistom za wspólną zabawę, sponsorom za wspaniałe nagrody a organizatorom za przygotowanie Święta Patrona ZSB księcia Jerzego II Piasta.

Reklama
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA