Powiatowe Igrzyska w tenisie

0

Duży sukces odnieśli młodzi brzescy tenisiści stołowi ze szkół podstawowych i gimnazjalnych, którzy startując w Powiatowych Drużynowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej – w komplecie zakwalifikowali się do dalszych rozgrywek na szczeblu wojewódzkim. Zawody zostały rozegrane w sobotę 12 marca w sali sportowej ZS nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Brzegu. Oto wyniki :
Szkoły podstawowe
Dziewczęta :
– ZS nr 1 z OS Brzeg – SP Łosiów 3-0.
TABELA
1. ZS nr 1 (awans do półfinału wojewódzkiego)
2. SP Łosiów.
Składy – ZS nr 1 z OS Brzeg: Karolina Pastuszczak i Julia Kędra. Opiekun Zbigniew Piątkowski.
 – SP Łosiów: Anna Ryba, Aleksandra Kowal i Zuzanna Wiśniewska.
Chłopcy :
– ZS nr 1 z OS Brzeg – SP Olszanka 3-0
– ZS nr 1 – SP Łosiów 3-0
– SP Olszanka – SP Łosiów 3-1.
TABELA
1. ZS nr 1 z OS Brzeg (awans do półfinału wojewódzkiego)
2. SP Olszanka
3. SP Łosiów.
Skład zwycięzców: Patryk Pastuszczak i Jędrzej Miarecki. Opiekun: Zbigniew Piątkowski.
– SP Olszanka: Jakub Gall i Marcin Sidorowicz. Opiekun : Stanisław Smogurzewski.
– SP Łosiów: Jacek Multan i Adrian Kita.
TABELA
1. PG 3 Brzeg (awans do finału wojewódzkiego)
2. PG Olszanka (awans do finału wojewódzkiego)
3. PG Jędrzejów
4. PG 1 Brzeg.
Z turnieju powiatowego kwalifikują sie 2 drużyny, ponieważ w ubiegłym roku PG 3 zdobyło brązowy medal.
Składy drużyn :
– PG 3 Brzeg – Natalia Bajor i Kamila Zawada. Opiekun: Paweł Ciszewski.
– PG Olszanka – Małgorzata Kawula i Paulina Bryl. Opiekun : Stanisław Smogurzewski.
– PG Jędzejów – Kornelia Zazulak i Monika Kuś.
– PG 1 Brzeg – Daria Lipka i Klaudia Fidrysiak. Opiekun: Andrzej Jędrzejko.
TABELA
2. PG 1 Brzeg (awans do finału wojewódzkiego)
3. PG Jędrzejów (awans do finału wojewódzkiego)
4. PG 4 Brzeg.
3 zespoły uzyskały awans, ponieważ w ubiegłym roku PG 3 wygrało Gimnazjadę na szczeblu wojewódzkim, a PG 1 zajęło 4. miejsce i tym samym zapewnili trzy miejsca dla naszego powiatu.
– PG 3 Brzeg – Patryk Bajor i Jarosław Franczyk. Opiekun: Paweł Ciszewski.
–  PG 1 Brzeg – Michał Galas i Kajetan Jedlecki. Opiekun : Andrzej Jedrzejko.
– PG Jędrzejko – Dawid Kwasniewski i Bartosz Czernul.
– PG 4 Brzeg – Grzegorz Kuboń i Michał Piszczak. Opiekun : Ryszard Milewski.
 Sędziowali: Jerzy Mularz i Ryszard Milewski.
16 marca 2011 r. w Praszce odbył się Wojewódzki Półfinał Drużynowy w tenisie stołowym chłopców szkół podstawowych. Nasi reprezentanci zajęli I miejsce pokonując po 3:0 drużyny z Gorzowa Śląskiego i Chocianowic oraz 3:1 drużynę z Olszowej.
Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Jędrzej Miarecki; Patryk Pastuszczak; Łukasz Sychla
Z kolei dziewczęta, również w tej samej kategorii wiekowej półfinały rozegrały w Chocianowicach.
Drużyna dziewcząt z Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu w pojedynku eliminacyjnym pokonała ekipę z Wierzbna 3:1, a następnie przegrała z faworyzowaną drużyną gospodarzy 3:0, ale i tak uzyskała awans do ścisłego finału.