Kolejne kąpieliska w powiecie z pozytywną opinią sanepidu

0
fot. Leśna Przystań

Po Sielskiej Wodzie i żwirowni w Lewinie Brzeskim, do grona miejsc przeznaczonych do kąpieli, dołączą: Zagroda nad Murawcem w Kościerzycach oraz Leśna Przystań w Głębocku.


 

Powiatowy Inspektor Sanitarny w  Brzegu, jeszcze dziś (01.07) wyda w tej sprawie odpowiedni komunikat. Oznacza to, że w powiecie brzeskim w sezonie letnim będą funkcjonowały cztery miejsca wykorzystywane do kąpieli. To tyle samo co w ubiegłych  latach i przynajmniej na razie, więcej kąpielisk w naszym powiecie nie będzie.

– Wyniki badań wody otrzymaliśmy od czterech organizatorów miejsc przeznaczonych do kąpieli. To tyle samo zgłoszeń co w poprzednich latach. W tym roku może być identycznie –informuje Agnieszka Sobór, kierownik oddziału higieny komunalnej brzeskiego sanepidu

Cztery miejsca w powiecie, gdzie można popływać są wyposażone m.in. w zaplecza sanitarne. Co więcej, zgodnie z ustawą o prawie wodnym, takie miejsca muszą być dozorowane przez ratowników.

– Mamy aktualne badania wody i przygotowane do sezonu kąpielisko. Oprócz miejsca wyznaczonego do kąpieli jest u nas łowisko wędkarskie, rodzinny park zabaw, restauracja i mały zwierzyniec – mówi Marek Szymanek, właściciel „Zagrody nad Murawcem” w Kościerzycach.

– Startujemy od najbliższego weekendu. Dysponujemy polem namiotowym i biwakowym z toaletami oraz prysznicami z ciepłą wodą. W okolicach plaży, każdy może rozpalić grilla lub skorzystać z naszej gastronomii. W barze czekają lody i napoje chłodzące – wylicza Artur Jodłowski, właściciel „Leśnej Przystani” w Głębocku.

Godziny otwarcia, ceny biletów, galerię zdjęć oraz wszystkie potrzebne informacje na temat wybranego miejsca wykorzystywanego do kąpieli można znaleźć na stronach internetowych danego ośrodka.

Podobne artykuły TUTAJ