Kolejne spokojne święto

0
policja.jpg

 

Drugi listopadowy długi weekend za nami. Był stosunkowo bezpieczny, niewielu złapano nietrzeźwych kierowców, a i kradzieże z wolna zanikają. To dobrze, bo za dwie niedziele czas na Andrzejki.

 

 

FRUSTRAT

We wtorek 8 listopada, w Brzegu na ul. Ks. Makarskiego, sprawca działając z bliżej nieokreślonych pobudek dokonał zniszczenia drzwi jednego z zaparkowanych samochodów. Pokrzywdzony straty spowodowane tym zdarzeniem wycenił na kwotę 300 zł. Funkcjonariusze prowadzą czynności zmierzające do ustalenia sprawcy.

! Wandal rysuje gwoździem wzdłuż karoserię. Pobudką tego sprawcy musiała być nieudolna kradzież, no chyba, że miał akurat takie drzwi na zbyciu i pilnie nabywcy szukał.

 

ZŁODZIEJ BEZ GŁOWY      

W czwartek 10 listopada, w Lewinie Brzeskim na ul. Mickiewicza, sprawca wykorzystując brak osób postronnych włamał się do jednego z magazynów, z którego skradł piłę spalinową. Pokrzywdzony straty poniesione w wyniku tego zdarzenia wycenił na kwotę 1700 zł. Trwa ustalanie sprawcy tego zdarzenia.     

! Piła spalinowa przy dzisiejszych cenach paliw?! Samobójca.      

                  

 

TOREBKAMAN ZNÓW ZAATAKOWAŁ          

Również w czwartek, w Grodkowie na ul. Warszawskiej,  sprawca wykorzystując tłok na miejskim targowisku z torebki jednej z kobiet robiących zakupy skradł portfel z dokumentami i pieniędzmi. Pokrzywdzona straty spowodowane tym zdarzeniem wyceniła na kwotę 140 zł.   Funkcjonariusze ustalają sprawcę tego zdarzenia.

! Długi czas złodziej damskich torebek siedział cicho przyczajony. Może mu sława nie służy, czy raczej świadomość społeczna rośnie?

 

 

LISTA PRZEBOJÓW PIJANYCH KIEROWCÓW                      

Od 7 do 13 listopada funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Brzegu i komisariatów w Lewinie Brzeskim oraz Grodkowie, zatrzymali 6 nietrzeźwych  kierujących samochodami oraz 4 kierujących rowerami. Rekordzista 62–letni mieszkaniec powiatu brzeskiego, który kierował samochodem miał we krwi 2,6 promila alkoholu.     

Za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości alkoholowej grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.   

! Cieszyć może ostatnia tendencja spadkowa. Rzadko ktoś wpisuje się w naszym regionie na listę z 3 promilowym hitem. Jak na czas tzw. długiego weekendu, niska liczba nietrzeźwych za kółkiem budzi optymizm.