Wojciech Komarzyński kandydatem do Sejmu RP [wideo]

13

Dziś (3.09) o godzinie 13:00, podczas spotkania z dziennikarzami, Wojciech Komarzyński ogłosił swój udział w wyborach parlamentarnych. W sejmie od wielu lat brakuje przedstawiciela z powiatu brzeskiego. Członek Prawa i Sprawiedliwości ma zamiar to zmieć.


– Chciałbym aby kampania wyborcza, którą dziś oficjalnie rozpoczynam, była oparta wyłącznie o merytoryczne i rzeczowe argumenty. Nie zamierzam wdawać się w jakiekolwiek polityczne gierki, a raczej przedstawić wizję sprawowania przeze mnie funkcji parlamentarzysty – mówił na wstępie Wojciech Komarzyński.

Zapraszamy do oglądania materiału wideo z dzisiejszej konferencji.

wojciech komarzyński

Wojciech Komarzyński – 25 lat, urodzony i stale mieszkający w Brzegu. Ukończył studia licencjackie na kierunku pedagogika oraz magisterskie na kierunku zarządzanie w administracji publicznej z wynikiem bardzo dobrym. Pracownik administracji samorządowej. Radny Rady Miejskiej Brzegu od 2010 roku. Wiceprzewodniczący Komisji Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska w latach 2010-2014, a obecnie Przewodniczący Komisji Budżetu, Inwestycji i Rozwoju Gospodarczego. Od początku swojej działalności zaangażowany w sprawy bezpieczeństwa powodziowego, opieki żłobkowej, a także rozwoju infrastruktury publicznej i sprawy społeczne. Aktywnie uczestniczy w akcjach i wydarzeniach o charakterze kulturalnym, patriotycznym, czy charytatywnym. Od młodych lat zaangażowany w działalność społeczną i lokalne życie polityczne. W 2006 roku zaproszony na obrady Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Sekretarz Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości, członek opolskiego i brzeskiego zarządu tej partii, wiceprezes Forum Młodych PiS w Województwie Opolskim i pełnomocnik w Powiecie Brzeskim. Współautor programu samorządowego Komitetu Powiatowego PiS w Brzegu. Członek Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W swojej karierze zajmował się m. in. sprawami pozyskiwania funduszy unijnych, a także zamówień publicznych. Obecnie Rzecznik Prasowy Powiatu Brzeskiego.


 

Szanowni Państwo,

Mam zaszczyt poinformować, że zdecydowałem o wzięciu udziału w zbliżających się wyborach parlamentarnych, kandydując do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Myślę, że każdy, kto działa w przestrzeni publicznej, musi spodziewać się kolejnych wyzwań. Ja takie wyzwanie przyjąłem, a swoją kandydaturę traktuję, jako ofertę skierowaną do naszych mieszkańców. Jestem, bowiem przekonany, że Powiat Brzeski potrzebuje i zasługuje na posła. Mamy przecież wiele spraw i problemów, które mogą być rozwiązane wyłącznie na szczeblu centralnym. Niestety na przestrzeni ostatnich lat Powiat Brzeski nie zdołał wybrać swojego przedstawiciela nawet wtedy, gdy kandydatury były relatywnie mocne. Mam nadzieję, że teraz się to zmieni. Ze swojej strony deklaruję, że moja kampania wyborcza będzie oparta wyłącznie o merytoryczne argumenty i propozycje. Nie chcę i nie będę wdawać się w personalne rozgrywki. W trakcie kampanii wyborczej postaram się przedstawić wizję sprawowania przeze mnie mandatu parlamentarzysty. Chciałbym, aby była to kadencja tak zwanych „otwartych drzwi”. Dlatego zapewniam, że w przypadku powierzenia mi pełnienia tej zaszczytnej funkcji drzwi mojego biura będą zawsze otwarte dla naszych mieszkańców. Będzie w nim można ponadto uzyskać np. bezpłatną pomoc prawną. Chciałbym także mieszkańcom, przedstawicielom organizacji społecznych, wójtom i burmistrzom niezależnie od tego, jakie opcje polityczne będą reprezentować otwierać drzwi wszędzie tam, gdzie będą one przed nimi zamknięte i pomagać w rozwiązywaniu napotkanych problemów. Chcę działać ponad politycznymi podziałami dla dobra Powiatu Brzeskiego i całej Opolszczyzny.

Wojciech Komarzyński