Kwadrans na kaw

0

W 24. kolejce rozgrywek grupy drugiej opolskiej Serie-A doszło do mini derbowej potyczki pomiędzy Victorią Kościerzyce a LKS-em Rybna.

Początek był wyrównany i zapowiadał sporą dawkę emocji. Zrobiło się jeszcze ciekawiej, gdy w 15. minucie, po rzucie rożnym dla gości, Waryga wykorzystał błąd bramkarza miejscowych i z bliskiej odległości wepchnął piłkę do siatki. Gospodarze mieli ruszyć do odrabiania strat, ale 5. minut później nie upilnowali Chmielewskiego, który zatańczył w polu karnym Victorii i oddał do niepilnowanego Warygi. Skrzydłowy Rybnej strzałem w krótki róg pokonał Józefowicza po raz drugi. Kilka minut później LKS przeprowadził kolejną skuteczną akcję. Chmielewski dostał dokładne podanie od Kucharskiego i rozpędzony wpadł w pole karne Kościerzyc. Budziałowski spóźnił się z interwencją i sędzia wskazał na punkt 11. metra. Pewnym egzekutorem jedenastki był Zenon Białek, zmylił Jóżefowicza i zdobył swojego 6. gola w sezonie.

Okres pomiędzy pierwszą, a trzecią bramką dla Rybnej ustawił i rozstrzygnął losy spotkania. Piętnastominutowa drzemka obrony Victorii zadecydowała o końcowym wyniku. Co prawda, na początku drugiej połowy Kościuk zarobił dla swojej drużyny rzut karny za faul Wielocha i na chwilę odżyły nadzieje miejscowych kibiców. Rzut karny Wręczyckiego wyłapał jednak Raczkowski, co doszczętnie skruszyło morale gospodarzy. Gdy w 63. minucie znów w polu karnym Victorii kilku obrońców minął Chmielewski i wystawił piłkę do pustej bramki Warydze, było już po meczu. Wisienkę na torcie postawił w 75. minucie wprowadzony na boisko Łukasz Trybulec, ustalając wynik spotkania na 5:0 dla Rybnej.

VICTORIA KOŚCIERZYCE – LKS RYBNA 0:5 (0:3)

0:1  -WARYGA 15′; 0:2 – WARYGA 20′; 0:3 – BIAŁEK 30′ (K.); 0:4 – WARYGA 63′; 0:5 – Ł. TRYBULEC

VICTORIA: JÓZEFOWICZ – BUDZIAŁOWSKI, POTEREK, CZECHOWSKI, RACZKOWSKI – WOLAŃSKI, TORCHAŁA, BONAR – SIERAKOWSKI, KONIECZKO, KOŚCIUK ORAZ WRĘCZYCKI, PYRKOWSKI i KWARCIAK. TRENER ZBIGNIEW ŚWIERCZEK

RYBNA: RACZKOWSKI – BIAŁEK, WIELOCH, M. GLIWIŃSKI – ŻĘDZIANOWSKI, TYSZKIEWICZ, KUCHARSKI, BOJKO, WARYGA – G. TRYBULEC, CHMIELEWSKI ORAZ Ł. TRYBULEC, LATUS, STRĘG I K. GLIWIŃSKI. TRENER