Brzeżanka mistrzynią Luxemburga

0

Pracowity tydzień ma za sobą brzeska pingpongistka Natalia Bajor. Najpierw wzięła udział w Mistrzostwa Polski Akademickich Zespołów Sportowych, by pięć dni później udać się do Luxemburga na otwarte mistrzostwa tego kraju.

MP AZS rozegrano w dniach 11-12 czerwca w Rzeszowie. Natalia Bajor z KU AZS UE Wrocław wywalczyła aż 5 medali, w tym: 2 złote i 3 brązowe. Należy zaznaczyć, że Natalia nie wystąpiła w swojej kategorii kadetek, lecz wystartowała w kategorii juniorek (złoty medal w kategorii indywidualnej i deblu oraz brąz w mikście, wspólnie z Przemysławem Kościelniakiem, kolegą klubowym) i seniorek (2. brązowe medale: w singlu i grze deblowej z koleżanką klubową Ewą Mazur oraz 5. miejsce w grze mieszanej z Michałem Bańkoszem, również klubowym kolegą). Akademicy z Wrocławia zdominowali też klasyfikację drużynową, wygrywając w kategorii seniorów, juniorów i kadetów klasyfikację klubową i uczelnianą.

Międzynarodowe Młodzieżowe Mistrzostwa Luksemburga w tenisie stołowym odbyły się 17-19 czerwca. Natalia osiągnęła tam jeden z największych sukcesów w swojej karierze. Została międzynarodową mistrzynią Luksemburga w kategorii kadetek. Natalia, wraz z pięcioma innymi tenisistami i tenisistkami reprezentowała Polskę. Wicemistrzem Luksemburga w kategorii juniorów został kolega klubowy Natalii Michał Bańkosz z KU AZS UE Wrocław. Inni zawodnicy i zawodniczki z polskiej ekipy zajęli dalsze miejsca. W gronie 24 drużyn państwowych, regionalnych i klubowych z całej Europy – Polacy w silnej stawce uplasowali się na wysokim 4.miejscu w punktacji drużynowej. Brzeżanka w ciągu trzech dni rozegrała aż 13 meczów, z których wygrała 12 (doznała w pierwszym meczu grupowym raczej niespodziewanej porażki 2-3 z reprezentantką Walii Charlotte Carey, ale w walce o finał zrewanżowała się rywalce i wygrała z nią 3-2). W finale nasza zawodniczka pokonała 3-2 Niemkę Swenję Bohm. Ogólny bilans setów wyniósł 38-17.

Zaraz po powrocie z Luksemburga – 20 czerwca Natalia udała się do Krakowa, gdzie przez 3 tygodnie będzie sie przygotowywać na obiektach sportowych KS Bronowianki do Mistrzostw Europy Juniorów i Kadetów, które się odbędą w dniach 15-24 lipca w rosyjskim Kazaniu.