Puchar Tymbarku

0

Drużyna dziewcząt Cerekwianki i zespół chłopców PUKS Rodło Opole awansowali do półfinałów Turnieju o Puchar Tymbarku.

W piątek, 17 czerwca, w Głogówku odbył się wojewódzki finał Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, który wyłonił piłkarskich mistrzów woj. opolskiego w kategorii U-10. Do rozgrywek podczas finału stanęło 27 drużyn. Z kolei w całym województwie do Turnieju zgłosiło się aż 3000 dzieci. W całej Polsce było ich ponad 85 000. Wygrała drużyna dziewczynek Cerekwianki oraz zespół chłopców PUKS Rodło z Opola. Dla obu drużyn to kolejny krok na drodze do wymarzonych nagród – Pucharu Tymbarku, tytułu Mistrzów Polski oraz wyjazdu do Amsterdamu na stadion Ajaksu.

Finałowy mecz w kategorii chłopców został rozegrany pomiędzy PUKS Rodło OpoleUKS Gogoli. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem opolan 6:0. W grupie dziewcząt wygraną wywalczyła sobie drużyna Cerekwianki w spotkaniu z LUKS Dalia Popielów wynikiem 5:1. Drużyna ta dołączy do zwycięskiej drużyny chłopców z woj. opolskiego podczas obozu półfinałowego. Wśród nagrodzonych indywidualnie znalazł się brzeżanin Bartek Białek, (syn byłego piłkarza Stali Brzeg Zenona Białka) reprezentujący barwy Rodła Opole, którego wybrano najlepszym zawodnikiem turnieju.

W Turnieju wystartowały ekipy: chłopców – ze Stali Brzeg i dziewcząt z Szóstki Brzeg. Po zwycięstwach nad Baborowem i Olesnem oraz porażce z Gogolinem Stalowcy zajęli drugie miejsce w swojej grupie i awansowali do dalszych gier. Niestety w ćwierćfinale ulegli 1:5 Głogówkowi i zakończyli swoją walkę w turnieju.

Dziewczyny z Szóstki wygrały w grupie tylko z Krapkowicami i nie awansowały do fazy pucharowej.