Zebrali ponad 600 kg karmy dla zwierzaków z przytuliska w Brzegu

0
Reklama
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA

W niedzielę (24.01) odbyła się kolejna akcja charytatywna  przygotowana przez Zespół Szkół Budowlanych w Brzegu – Charytatywny Maraton Taneczny „Zambawa”. Celem imprezy była zbiórka darów na rzecz  Brzeskiego Towarzystwa Miłośników Zwierząt, które na co dzień opiekuje się zwierzętami z przytuliska „Przytul Psisko„.


 

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej

Zima to trudny czas dla bezdomnych zwierzaków, dlatego na apel wolontariuszy i opiekunów zwierząt z pomocą pospieszyły Agata Scąber i Marta Rabenda. Nauczycielki Zespołu Szkół Budowlanych już po raz drugi zorganizowały dużą imprezę, łącząc sport z działalnością charytatywną.

W przygotowaniu układów choreograficznych inicjatorkom akcji pomagały:  Dorota Toporowska z II LO oraz Angela, Kamila i Justyna z klubu Coco Dance Center.

– Bilety wstępu na „Zambawę” były w formie cegiełki, czyli m.in. karmy, smyczy i koców dla czworonogów. W imprezie wzięło udział około 400 osób. Przez dwie godziny wszyscy tańczyli w rytmach latynoamerykańskich. Biorąc pod uwagę dynamikę tańca, który łączy w sobie elementy fitness, był to duży wysiłek, ale również nieprawdopodobny zastrzyk energii – mówią organizatorzy imprezy.

Podczas „Zambawy” udało się zebrać ponad 600 kg karmy dla zwierząt. Wszystko za sprawą organizatorów, sponsorów i uczestników o wielkim sercu. To świetny wynik, który pozwoli schronisku, przynajmniej na chwilę, odetchnąć finansowo.  Obecnie w „Przytul Psisku” znajduje się około 100 psów.  Zebrana karma pozwoli zabezpieczyć brzuchy czworonogów przez kolejne dwa miesiące.

fot. Dawid Chyrzyński / ZSB

Reklama
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA