Dni Księstwa Brzeskiego 2016 już za trzy tygodnie!

2

W ostatnim numerze „Panoramy Powiatu” pisaliśmy o kolejnych ujawnionych gwiazdach tegorocznych Dni Księstwa Brzeskiego 2016. Impreza rozpocznie się już za trzy tygodnie. Mamy oficjalny plakat.


 

Tegoroczne Dni Księstwa Brzeskiego potrwają od 30.04.3016 do 03.05.2016. Organizator imprezy, tj. Brzeskie Centrum Kultury, ujawniło już gwiazdy, które zaprezentują się w brzeskim amfiteatrze: kabaret Jurki, Sound’n’Grace oraz Margaret.

Oprócz koncertów w amfiteatrze spodziewać się można wielu innych atrakcji, koncertów i wydarzeń. W sobotę 30 kwietnia 2016 na dziedzińcu Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu – czyli w pierwszy dzień DKB – zorganizowane zostaną wybory Księcia Księstwa Brzeskiego. Trwają zgłoszenia kandydatów – szczegóły i wymagania stawiane chętnym znaleźć można na fanpagu imprezy na portalu facebook. W tym roku przyjmowane są zgłoszenia kandydatów i kandydatek. Kto wie – być może od maja Księstwem władać będzie nie Książę a Księżna.

Kandydat lub kandydatka powinien lubić publiczne wystąpienia, mieszkać w Brzegu, a nawet posiadać ładny charakter pisma. Podobnie jak obecnie panujący – Książę Jakub Rus, przyszły książę lub księżna będzie uczestniczyć przy organizacji miejskich wydarzeń, spotykać się z turystami i reprezentować miasto na wielu wydarzeniach i imprezach kulturalnych.

Oprócz wyborów księcia na dziedzińcu wysłuchać będzie można kilku koncertów (w tym m.in. powracającej z nowym materiałem – Manii Rysia) oraz obejrzeć prezentacje lokalnych grup artystycznych.

W poniedziałek 2. maja na Placu Polonii Amerykańskiej rozstawione zostanie specjalne miasteczko rowerowe, z którego skorzystać będą mogli miłośnicy dwóch kół. Specjalne atrakcje przygotowano także dla dzieci.

2. maja Dni Księstwa Brzeskiego zawitają też w brzeskich klubach, pubach i kawiarniach z cyklem „Klubowe Granie”. Nie zabraknie koncertów w Herbaciarni, Ambrozji, Semaforze i Starej Karczmie.

W ostatni dzień obchodów DKB 2016 odbędą się uroczystości związane z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3. Maja. Nie zabraknie wydarzeń na Placu Polonii Amerykańskiej i koncertów okolicznościowych w BCK.

Wszelkie informacje na temat imprezy dostępne są na fanpagu facebookowym Dni Księstwa Brzeskiego, stronie www.bck-brzeg.pl oraz na stronie www.brzeg24.pl  w zakładce Dni Księstwa Brzeskiego.

dni księstwa brzeskiego