Koncert MONKEYJUNK w grodkowskim OKiR już 30.04.2016

0

Czy w Kanadzie też gra się bluesa? Ależ tak – i to jeszcze jakiego! Już niedługo z kanadyjskim bluesem będą mogli zapoznać się widzowie w grodkowskim Domu Kultury. 30 kwietnia bowiem odbędzie się tam koncert zespołu MONKEYJUNK.


 

W przypadku zespołu MonkeyJunk blues jest wymieszany z rock’n’rollem i klimatami jam-bandowym. Członkowie zespołu wolą jednak, swą unikalną mieszankę muzyczną, określać jako “swamp R&B, soul boogie i pościelowy funk”.

Trio pochodzi z Ottawy, i od lat jest gwiazdą kanadyjskiego środowiska bluesowego, które regularnie przyznaje im swoje trofea – „Maple Blues Awards” (za rok 2013 otrzymali ich aż pięć!). Cieszą się uznaniem szeroko rozumianej kanadyjskiej sceny muzycznej, o czym świadczy fakt, że mają na koncie statuetkę “Juno”, czyli kanadyjski odpowiednik nagrody Grammy. Zaś dowodem na to, że ich sława przekracza granice jest trofeum przyznane im przez Amerykanów w 2010 roku: Blues Music Award za Debiut Roku.

Kolejne „Blues Party” w grodkowskim OKiR,w ramach którego wystąpi Monkeyjunk odbędzie się już 30 kwietnia o godz. 20:00 na scenie tamtejszego Domu Kultury. Bilety w przedpsrzedaży można zakupić w cenie 30zł/os., natomiast w dniu koncertu cena wzrośnie do 35zł.

Organizatorzy zachęcają do wcześniejszego zakupu biletów i rezerwacji stolików w sekretariacie OKiR (ul. Kasztanowa 16), tel.77 415 53 29. Istnieje również możliwość wpłaty na konto Domu Kultury.